Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Příspěvky

logo Mezipater

head-2012

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Skladiště komentářů a diskusních příspěvků z fór.

Moc ráda bych viděla hodně filmů.Do Brna i do Prahy je z mého bydliště daleko,takže se jen mohu těšit na září,snad zase nějaké filmy uvidím doma pomocí internetu? Ať se festivalu i nadále daří!
Můj soukromý názor: Otázka v prvním odstavci - Ano, musíme. Člověk potřebuje pracovat se škatulkami, aby dokázal zpracovat tu mnohost a jedinečnost okolního světa. Vždy si bude vytvářet nějaké modely, do kterých by se mohl zařadit. Je to přirozená potřeba. Queer v mém pojetí nevyčleňuje homosexuální lidi ještě víc jako "jiné", jen upravuje tu kategorii, v jaké se nacházejí a rozšiřuje, rozmělňuje její hranice. Místo o LGBTIQA škatulek se utváří nová, jinak definovaná, která zahrnuje i některé heterosexuály. Ostatně na Mezipatra chodí půl na půl hetero- i neheterosexuálové, ať už se jmenoval "gay a lesbický", nebo teď "queer".
móda? Dnes je to queer zítra bude populární pansexualita aniž by si většina společnosti dokázala vysvětlit, co tyto termíny znamenají. Netýkají se jich a málo kdy jsou slyšeny. Mnohé by nenapadlo, že třeba existuje něco jako být utlačován heteronormativní společností. To by je někdo nejdřív musel upozornit, že se tak cítit může. Queer ve Foucaultově pojetí je zajímavá myšlenka, ale zdá se mě být hodně abstraktní. Je to forma sdružování, socializace jedince do společnosti lidí, která není normativní, právě naopak se cítí jinak, odlišně a chová se „nenormálně“, jenže tím, že se do ní shlukují se normativní dřív nebo později stane. Obzvlášť v dnešním pojetí queer. Třeba bude queer považována za normativ. Což zní absurdně, ale je to možnost vnímání takovéto struktury žití. Musíme si ale vytvářet takové modely pro žití, abychom se zařadili, měli jasno a měli představu, že rozumíme dnešnímu světu? Velkou otázkou je celková prezentace homosexuálů. Pokud se budou předsavovat jako něco „odlišného“, tím způsobem, že oni mají svoji komunitu, kam nikdo z heteronormativní společnosti nemá šanci zapadnout, má být znechucen a distancován. Ve společnosti může vzniknout ještě větší předsudek, nikdy se neukotví to, že homosexualita existuje, je to něco naprosto běžného, nic špatného a natolik jiného.Lidé nedokáží přijmout homosexualitu jako běžnou věc. protože se ty „špatné“ představy o nich ještě prohloubí, když budou oslavovat svoji „jinakost“ v podobě queer. Kdo z budoucích rodičů bude respektovat svoje dítě s odlišnou sexuální orientací bez nějakých velkých problémů, či snad s pohledem, co já- ročič jsem udělal ve výchově špatně, proč zrovna ty musíš být jiný? Zdá se to být problém sexuální orientace versus samotného označení queer a stereotypních předsudků ve společnosti.
Divácká soutěž filmů byla ukončena a vyhodnocena v den zakončení, 8.11. - vítězem se stal film Patrik, věk 1,5.
No, diskuse byly letos vůbec povedené, už témata moc zajímavá. Taky vizuál a web design super a další věci, včetně výborného a milého mezipatrového týmu. Filmy letos hodnotím slabší (ale může být mým rozpoložením a útočícími chorobami)... no ale filmy jsou dycky fajn na podívání, takže jen ta párty mne nějak nenadchla..a nebylo to cenou džusu - neboť mé společnice /ony sou studentky, za ně platí nájmy jiní lidi:)/ s sebou nosí hodně pink money:) Tož se těším dál.
Děkuji holkám, které uspořádaly debatu na téma bisexualita. Debata pro mne byla hodně zajímavá s překvapivými názory. A jmenovitě děkuji Ditě, která mi díky svým názorům pomohla utřídit myšlenky. Aniž bych si to uvědomila, tak na jedinou větu, jež vyšla z Ditiných úst, jsem čekala roky.
ahoj, myslím, že lepší prostor pro tuto párty by se nenasel:D opravdu me natchl, ale to co se odehravalo uvnitr mi pripadlo na urovni kulturnich domu za totality..co se tyce hudby??.."tuc tuc" mi nevadi a DJs v nasi republice mame docela naurovni, tak nevim co tam delala k ranu ty 2devcata za notebookem s tou hudbou??????Doufam, ze as se v tomto prostoru bude zase neco dim, bude to vic propracovanejsi..moc fam fandim a s moji dalsi navstevou muzete pocitat...
100 kč za míchaný drink a 40 za 2dc vína je zcela normal. Jména DJs byla avizována dopředu, takže každý, kdo nemá rád "tuc tuc" měl možnost ověřit si, na co jde.
FaLang translation system by Faboba

Znělka 2011

Mezipatra 2012

  • Praha: 8.-14. 11. 2012
    kina Lucerna // Světozor
  • Brno: 16.-22. 11. 2012
    kina Art // KRYT(ISŠA) // Multikulturni centrum STADEC

Ocenění 2011