Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - News

logo Mezipater

Mezipatra 2006

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

News

Interviews, news, articles, reviews.

prague fringePrague Fringe - dychtivě očekávaný maraton divadla, tance, komedie a hudby z celého světa vypukne již 28. května a poběží po 9 dní. Na festivalu Fringe se v Česku poprvé představili Topping and Butch, známí jako netradiční učitelé angličtiny v pořadu Q. Jako každý rok, i letos je na programu výjimečné queer představení.

Film o lásce dvou gayů a počátcích homosexuálního hnutí nabídne v pátek 21. května slovenský Filmový festival inakosti. Ve Štúdiu 12  v Bratislavě začne v 18 hodin Zahřívací podvečer FFi. Promítat se bude film Stonewall.

20101101-000844-saskia-bazi-img_4055b-720Jen co dnes odbije půlnoc, má svátek Saskie – a Mezipatra začnou na high! hi! party v Muzejce rozdávat unikátní placky s portrétem Saskie Burešové z České televize. Nepropásněte šanci mít cool placku a doražte včas, zásoby jsou omezené!

Natáčení znělky MezipaterWe invite all fans of Mezipatra festival to the shooting of Mezipatra 2010 trailer. Festival picnic-happening linked to the making of Mezipatra festival trailer by the Czecho-slovak artist Radim Labuda is taking place on 10 July from 3 p.m. in front of the Karlin Studio in Prague.

qffpf_011STUD Brno, the organiser of QFF Mezipatra, wishes you happy holidays.
Looking forward to seeing you in November 2011!
Tonight at 8.15 pm Mezipatra come to its finale. The Awards Ceremony, moderated by Barbara Hacsi., takes place at the Lucerna cinema. After the ceremony, the Czech premiere of Les amours imaginaires will take place in presence of one of the principal actors of the film, Niels Schneider. The closing party takes place from 10:30 in Mramorovy sal (above the cinema hall) with Navigators, Prague salon orchestra and Urxin Sisters.

Láska je láska – to je téma soutěže pro amatérské fotografky a fotografy, kterou vyhlásila slovenská Iniciatíva Inakosť v rámci Filmového festivalu inakosti 2010. Cílem je zachytit život lesbických a gay párů v různých podobách. Soutěž potrvá od 1. května do 15. července.

Filmový festival inakosti pripravil na 21. maja Zahrievací podvečer FFi, počas ktorého sa bude premietat oceňovaný film Stonewall. Týmto chce Filmovy festival inakosti podporit Duhový PRIDE Bratislava 2010.

Mezipatra vás zvou na výjimečný koncert Baby Dee z Clevelandu v Ohiu, který proběhne 30. října v Malostranské besedě v Praze. Pořádají Scrape Sound a KYEO ve spolupráci s hudebním magazínem FULLMOON.

babydee3

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2006

Mezipatra 2006

  • Diváci: 10 500
  • Projekce: 85
  • Doprovodné akce: 26
  • Filmy: 70
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2006