Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Pro návštěvníky

logo Mezipater

head-2012

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Praktické informace pro návštěvníky/-nice 10. ročníku Mezipater. Vstupné, akreditace, ceremonie, ke stažení. Jaká bude tvář letošního ročníku se dozvíte v sekci O festivalu, kde najdete i kontakty na festivalový tým.

Výherní dotazníky Během festivalu jsme Vás žádali o vyplnění dotazníků, s jejichž pomocí získáváme ohlasy a zpětnou vazbu, která nám pomáhá zjišťovat informace o našem publiku i o jeho přáních, a takto vylepšovat festival.

Z vyplněných dotazníků jsme vylosovali ty, jejichž autoři či autorky získají výhru v podobě festivalových suvenýrů a dárkových balíčků z Duhové čajovny. Zde jsou ti šťastlivci...

Adoptujte filmJiž pátým rokem máte možnost adoptovat si některý z filmů uváděných na Mezipatrech. I přes existenci registrovaného partnerství gay a lesbické páry v ČR stále nemohou adoptovat děti. Adoptujte si tedy alespoň film! Vyberte si z katalogu festivalu film podle svého gusta a přispějte (minimální) částkou 500 Kč na jeho projekci v Brně nebo v Praze.

Pozvěte své rodiče do kina!Rodičovství má mnoho podob a skýtá také mnohá úskalí. V pátek 30. 10. uvádějí Mezipatra v brněnském kině Scala dva filmy o podobách rodičovství, a pro tuto příležitost máme připravenou speciální rodinnou nabídku.

Všichni a všechny, kdo přivedou své rodiče do kina, získávají tři vstupenky zdarma!

Mezipatra na pozadíJaký je to pocit, mít Mezipatra na pozadí? Zkuste si to... Stáhněte si motivy Mezipater na pozadí Vaší pracovní plochy.

MeziMejly Zajímáte se o filmy? Zajímají vás Mezipatra? A chcete včas vědět, co se chystá? Začněte odebírat MeziMejly!

muj_pritel_z_fara_06-175This special internet event offers a retrospective of the great movies which were awarded prizes by our professional juries in previous years. The winning films can be seen for free from the 16th September until the end of the festival at www.ceskatelevize.cz/mezipatra. The winners are the legendary skinhead Oi! Warning, Woody Allen - like lesbian comedy Do I Love You?, Bear cub about gay fatherhood, Whole New Thing about the fear of paedophilia above all else, the Czech movie Pusinky and the trans movie My friend from Faro. A selection of the shorts shown at last year’s Mezipatra complements the award-winning films.

Hledáme dobrovolníky a dobrovolnice Organizační tým festivalu Mezipatra hledá dobrovolnice a dobrovolníky pro výpomoc v období před letošním festivalem a v jeho průběhu.

V Brně festival probíhá od pátku 23.10. do soboty 31.10. a v Praze od pondělí 2.11. do neděle 8.11. Pomoc však uvítáme i po festivalu a hlavně před ním.

Ceny pro vítězné filmyDivačky a diváci Mezipater mají každoročně možnost udělit Diváckou cenu nejlepšímu filmu festivalu. Ohodnoťe filmy z hlavního programu, vítěze se pokusíme uvést opět za rok!

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2011

Mezipatra 2012

  • Praha: 8.-14. 11. 2012
    kina Lucerna // Světozor
  • Brno: 16.-22. 11. 2012
    kina Art // KRYT(ISŠA) // Multikulturni centrum STADEC

Ocenění 2011