Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Katalog filmů

logo Mezipater

Mezipatra 2006

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Katalog filmů

Festival:  BRNO  //  PRAHA  //  Ozvěny: OSTRAVA //  PLZEŇ //  OLOMOUC

Změna programu vyhrazena.

.

CVČ Labyrint, Švermova 19, Brno-Bohunice

 

19.00 Studividlo: Rukojmí (divadelní představení)

.

Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

 

16.30 Cyberqueers - gender, sexualita a nové technologie (diskuse Queer café)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

18.00 Jed

 

21.00 Trigger
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Utopisté

 

21.00 Angličan v New Yorku
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Holky v pohybu
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

 

16.30 Queer tendence ve Star Treku (diskuse Queer café)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

14.00 Děcka jsou v pohodě

 

16.00 Ztratit se v davu

 

18.00 Kluci ze stanice ZOO

 

21.00 Mé poslední kolo
Art, Cihlářská 19

 

16.00 Swoon // POZOR! ZMĚNA PROGRAMU

 

18.00 Mary Marie

 

21.00 Noční hlídka
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Nemožní kluci, možné lásky
HaDivadlo, Alfa pasáž, Poštovská 8D

 

19.30 Divadlo Letí: Po Fredrikovi (gay monodrama)
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

 

16.30 Queer čtení klasických českých/československých filmů 50.-70. let (diskuse Queer café)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

18.00 Orlando

 

21.00 Romeo a Romeo

 

23.00 Dědečku, jsi má femme fatale
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Daleko do nebe

 

21.00 Tři holky a mrtvej dýler
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Rozbouřená obloha
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

 

16.30 Todd & Tom & New Queer Cinema (diskuse Queer café)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

18.00 Safe

 

21.00 Nepouštěj mě
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Nachové moře

 

21.00 Sklizeň
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Bizár, muzikál a filmové sny
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

 

16.00 Slash jako fenomén současné fanouškovské kultury (diskuse Queer café)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

14.00 Happy, Happy

 

16.00 Jak zapomenout

 

18.00 Gun Hill Road

 

21.00 Víkend
Art, Cihlářská 19

 

16.00 Tahle noc nikdy neskončí

 

18.00 Sbohem Berlíne

 

21.00 V hlavní roli
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Dva muži, jeden pokoj a ten temný moment touhy
Mju:z, Moravské nám. 15

 

20.00 Meziparty s Homoguru (party)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

18:00 Berlín-Jogjakarta (vernisáž výstavy)

 

20.30 Sametová extáze + slavnostní zahájení festivalu

 

22.00 zahajovací party
HaDivadlo, Alfa pasáž, Poštovská 8D

 

19.30 Saša (vítěz Mezipater 2010)

 

21.30 Minority Western (divadelní estráda pro Mezipatra)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

18.00 Divoká krása // POZOR! ZMĚNA PROGRAMU

 

21.00 Krásný Harry

 

22.30 Tomino & Myslivec (Midi Lidi) (zakončovací party)
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Údolí včel

 

21.00 Sex za časů epidemie
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Holky v pohybu
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám.

 

2. 11. - 8. 11. Berlín-Jogjakarta (vernisáž 2. 11. v 18:00)

Regionálním organizátorem je občanské sdružení Pastiche Filmz

Pátek 25.11.

Předsálí Filmového sálu, Konvikt, 3. patro, Univerzitní 3

 

17.30 Ladislav Zikmund Lender: Queer kýč (přednáška Queer Café)

 

19.00 Oficiální zahájení a vernisáž výstavy OOO (Ohlédnutí olomouckých ozvěn)

Filmový sál, Konvikt, 3. patro, Univerzitní 3

 

20.00 Queer Cinestop (zábavná interaktivní soutěž)

Klub 15 Minut, Komenského 31

 

21.00 Lipstick&Moustache Party (zahajovací party)

Sobota 26.11.

Kavárna kina Metropol, Sokolská 572/25

 

16.00 Alžběta Možíšová: "I am a freak bitch, baby": queer a mainstreamová popkultura - opozice, nebo prostor pro subverzi? (přednáška a diskuze Queer Café)

Kino Metropol, Sokolská 572/25

 

18.00 Sklizeň

 

20.00 Happy, happy

Neděle 27.11.

Galerie U Mloka, Lafayettova 47/9

 

17.00 Lukáš Skupa: Queer čtení českých/československých filmů 50.-70. let (přednáška a diskuze Queer Café)

 

18.30 Adam Kotaška: Queer tendence ve Star Treku (přednáška Queer Café)

 

20.00 Star Trek: Druhá fáze - Oheň a krev (projekce navazující na předchozí přednášku, po projekci diskuze)

Pondělí 28.11.

Filmový sál, Konvikt, 3. patro, Univerzitní 3

 

19.00 Nemožní kluci, možné lásky

 

21.00 Tři holky a mrtvej dýler

Úterý 29.11.

Klub Vertigo, Univerzitní 6

 

18.30 Autorské čtení slash fiction (autorské čtení Queer Café)

Bar Diva, Pavelčákova 17

 

21.00 After party olomouckých ozvěn

.

Regionálním organizátorem je Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, příspěvková organizace.

Pondělí 14.11.

Klub Atlantik, Čs. legií 7, Ostrava 1

 

17.00 Queer Academy (přednáškový cyklus na téma queer život v Ostravě)
Minikino Kavárna, Kostelní 3, Moravská Ostrava

 

18.00 Pride a Visegrad? (přednáška s dokumenty o pochodech hrdosti)

 

19.30 Romeo a Romeo + slavnostní zahájení

 

20.00 Open Revolution Party

Úterý 15.11.

Klub Atlantik, Čs. legií 7, Ostrava 1

 

18.00 Kluci ze stanice ZOO
Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava 1

 

17.00 Krásný Harry

 

19.30 Jak zapomenout

 

22.00 Dědečku, jsi má femme fatale

Středa 16.11.

Klub Atlantik, Čs. legií 7, Ostrava 1

 

18.00 Tahle noc nikdy neskončí
Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava 1

 

17.00 Mé poslední kolo

 

19.30 Sklizeň

Rio City klub, Poděbradova 23, Ostrava

 

21.00 Mezipatra Final Party

.

Regionálním organizátorem je občanské sdružení PaNaMo.

Úterý 22.11.

Měšťanská beseda, kinosál

 

17.00 Povolení milovat (pásmo filmů s gay tématikou)

 

19.30 Sklizeň

Středa 23.11.

Měšťanská beseda, kinosál

 

17.00 Single Man

 

19.30 Single Man

Čtvrtek 24.11.

Kavárna Jabloň

 

20.00 Čítání lidu (knížky Za soumraku, Unisex ad.)

Sobota 26.11.

Divadlo Dialog

 

19.00 Divadlo Letí: Po Fredrikovi

Klub Míša

 

21.00 Závěrečná párty Ozvěn (projekce krátkých filmů, hudba, pití, zábava)

.

Kino Lucerna, Vodičkova 36

 

18.00 Saša

 

20.00 Sametová extáze + zahájení pražské části festivalu

 

22.00 Glam rock by Urxin Sisters (zahajovací party)
Q café, Opatovická 12

 

16.30 Queer čtení klasických českých/československých filmů 50.-70. let (diskuse Queer café)
Lucerna, Vodičkova 36

 

14.00 3

 

16.00 Kluci ze stanice ZOO

 

18.00 Sklizeň

 

20.45 Mé poslední kolo
Světozor, Vodičkova 41

 

13.15 Sex za časů epidemie

 

15.30 Sbohem Berlíne

 

17.45 Mary Marie

 

20.30 V hlavní roli
Světozor, malý sál, Vodičkova 41

 

20.45 Dva muži, jeden pokoj a ten temný moment touhy
Q café, Opatovická 12

 

16.30 Slash jako fenomén současné fanouškovské kultury (diskuse Queer café)
Lucerna, Vodičkova 36

 

18.00 Jak zapomenout

 

20.45 Nepouštěj mě
Světozor, Vodičkova 41

 

15.30 Happy, Happy

 

17.45 Tahle noc nikdy neskončí

 

20.30 Romeo a Romeo
Světozor, malý sál, Vodičkova 41

 

20.45 Holky v pohybu
Q café, Opatovická 12

 

16.30 Todd & Tom & New queer cinema (diskuse Queer café)
Lucerna, Vodičkova 36

 

18.00 Safe

 

20.45 Ztratit se v davu

 

22.30 Víkend // PŘIDANÁ PROJEKCE
Světozor, Vodičkova 41

 

15.30 Děcka jsou v pohodě

 

17.45 Utopisté

 

20.30 Daleko do nebe
Světozor, malý sál, Vodičkova 41 

 

20.45 Rozbouřená obloha
FAMU, Smetanovo nábř. 2

 

14.30 Todd Haynes himself (masterclass)
Q café, Opatovická 12

 

16.30 Queer tendence ve Star Treku (diskuse Queer café)
Lucerna, Vodičkova 36

 

14.00 Happy, Happy

 

16.00 Noční hlídka

 

18.00 Víkend // VYPRODÁNO, PŘIDÁNA PROJEKCE V PONDĚLÍ 14.11.

 

20.45 Trigger

 

23.00 Dědečku, jsi má femme fatale
Světozor, Vodičkova 41

 

13.15 Začátečníci

 

15.30 Divoká krása

 

17.45 Tři holky a mrtvej dýler

 

20.30 Gun Hill Road
Světozor, malý sál, Vodičkova 41

 

20.45 Bizár, muzikál a filmové sny
Lucerna, Vodičkova 36

 

18.00 Angličan v New Yorku

 

20.00 Krásný Harry + slavnostní zakončení

 

22.30 Trigger // PŘIDANÁ PROJEKCE OCENĚNÉHO FILMU
Světozor, Vodičkova 41

 

15.30 Dva muži, jeden pokoj a temný moment touhy

 

17.45 Nachové moře

 

20.30 Nemožní kluci, možné lásky
ON club, Vinohradská 40

 

23.00 HELL ON Homolution (zakončovací party)

.

Knihkupectví Academia, Václavské nám. 34

 

16.30 Homosexualita v dějinách české kultury (prezentace knihy)
Lucerna, Vodičkova 36

 

18.00 Jed

 

20.45 Orlando
Světozor, Vodičkova 41

 

15.30 Nemožní kluci, možné lásky

 

17.45 Údolí včel

 

20.30 Swoon
Kino Světozor, Vodičkova 41

 

10.11.-16.11. Třetí známé hnízdo
FaLang translation system by Faboba

Znělka 2006

Mezipatra 2006

  • Diváci: 10 500
  • Projekce: 85
  • Doprovodné akce: 26
  • Filmy: 70
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2006