Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Květnová předzvěst FFi Bratislava

logo Mezipater

11. queer filmový festival Mezipatra 2010

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Květnová předzvěst FFi Bratislava

Film o lásce dvou gayů a počátcích homosexuálního hnutí nabídne v pátek 21. května slovenský Filmový festival inakosti. Ve Štúdiu 12  v Bratislavě začne v 18 hodin Zahřívací podvečer FFi. Promítat se bude film Stonewall.

Tímto způsobem chtějí organizátoři festivalu podpořit pochod leseb a gayů Dúhový PRIDE Bratislava 2010. Vstup na akci je bezplatný. Po skončení filmu je plánována diskuse na téma "Homosexualita a umění". Diváci si budou moci zatančit v Clubu Barbados.

Film Stonewall natočil roku 1995 britský režisér Nigel Finch. Pokusil se jím zrekonstruovat události z newyorského klubu Stonewall z 28. června 1969. Pravidelné policejní kontroly v klubu přerostly v ten den do krvavého dramatu Každý rok si lesby a gayové připomínali tuto událost právě prostřednictvím pochodů hrdosti, které jsou dnes známé po celém světě jako gay pride. Snímek je však nejen vzpomínkou na historické události, ale především strhujícím a stále aktuálním příběhem o lásce dvou gayů – spanělské travesty hvězdy La Mirandy a jejího přítele Mattyho Deana. Stonewall okouzlí silnými emocemi a také stále přítomným humorem. Film získal řadu ocenění na gay a lesbických festivalech v Londýně, Los Angeles a v San Franciscu. V Bratislavě nyní bude uveden v původním znění se slovenskými titulky.

Filmový festival inakosti je přehlídkou filmů s gay a lesbickou tématikou. Devátý ročník festivalu se bude konat od 29. 9. do 4. 10. v Bratislavě. Nabídně opět  desítky zajímavých filmů o životě leseb a gayů.

Podrobné informace najdete na webu Filmového festivalu inakosti www.ffi.sk.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2010

Mezipatra 2010

 • Brno: 4.-9. 11. 2010
  kina Art a Scala
 • Praha: 11.-16. 11. 2010
  kina Lucerna a Světozor
 • Diváci: 10 500
 • Projekce: 74
 • Doprovodné akce: 24
 • Filmy: 72
 • Web: 46 000 návštěv
 • Ozvěny: Ostrava, Olomouc, Plzeň, Pardubice

Ocenění 2010