Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Zamilovaní

logo Mezipater

Mezipatra 2003

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Zamilovaní

ZamilovaníZamilovaní / Les Amoureux
Francie 1994

Režie: Catherine Corsini
Scénář: Pascate Breton, Catherine Corsini
Kamera: Ivan Kozelka
Hudba: John Cale
Hrají: Nathalie Richard, Pascal Cervo, Olaf Lubaszensko, Loic Maquin, Xavier Beauvois a další

  • Film bude uveden společně s krátkometrážním Vadí nevadí.


Film vypráví o znovu nalezeném vztahu mezi Viviane a jejím mladším bratrem Marcem. Viviane je utahaná ztřeštěnými experimenty a zážitky – pracovala například pro kouzelníka, který ji každý večer před publikem rozřezával. Marc je puberťák, dosud bez milostných zkušeností. Vivianne si velmi brzy uvědomí, že se pravděpodobně bude dost nudit. Hledá si byt, kde by se natrvalo usadila, předvádí se zavěšená do svého bratra, hraje na automatech, sbalí několik významných občanů, vyhledává dobrodružství při každé příležitosti. Přitom není možné přesně pojmenovat pohnutky, které ji k tomu vedou. Zdá se, že oscilují mezi chladným kariérismem, zahráváním si se smrtí či bezuzdným hédonismem, ale ve skutečnosti to nikdo přesně neví a nejspíš ani ona sama. Její bratr za ní v těchto zmatených pocitech nezůstává pozadu. Vivianne a Marc vymyslí něžný způsob, jak být spolu, aniž by se jejich vztah zakládal na důvěrnostech či dokonce na incestu.
Zamilovaní
The film depicts the newly formed relationship between Viviane and her younger brother Marc. Viviane is tired of crazy experiments; Mark is an adolescent without any previous experience with love.
Vivian seeks a new flat where she can settle down and she shows off with her brother, picks up a couple of prominent citizens and seeks adventure on every occasion. It seems she is oscillating between cold careerism and unbridled hedonism, but nobody knows why  she really does it. Vivian and Marc are finding  the gentle way to be together without close intimacy or  incest.
  • Film bude uveden na festivalu Mezipatra 2003 díky podpoře Francouzského velvyslanectví v ČR.


Art Brno, 12.11. 20:30

Aero Praha, 19.11. 20:30

 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2003

Ocenění 2003

Mezipatra 2003

  • Diváci: 7 000
  • Projekce: 52
  • Doprovodné akce: 10
  • Filmy: 54