Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Pozdní láska

logo Mezipater

Mezipatra 2003

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Pozdní láska

Pozdní láskaPozdní láska / Late Bloomers
USA 1996
Anglicky, 104 min

Scénář: Gretchen Dyer
Režie: Julia Dyer
Kamera: Bill Schwarz
Hudba: Suzanne Ciani, Brave Combo, Ted Pine
Střih: Gretchen Dyer, Julia Dyer
Hrají : Connie Nelson, Dee Hennigan, Gary Carter, Jonah Marsh, Esteban Powell

  • Film bude uveden společně s krátkometrážním Do kalhot!

Vše začíná při náhodné lekci basketbalu. Dinah, trenérka basketbalového školního družstva a učitelka geometrie, ukazuje manželce učitele matematiky Carly jak hrát. Znenadání si zralé čtyřicátnice vymění vášnivý polibek, který změní jejich životy. Carly se přestěhuje od manžela a dvou dPozdní láskaětí k Dinah. Jejich lesbický vztah pobuřuje celou střední školu. Obě ženy brzy přijdou o práci. A začínají i jiné problémy. Jak říct dospívajícím dětem, že opouštíte jejich tatínka kvůli jiné ženě? Carly je k nim přímá a upřímná. Šestnáctiletá Val, která právě začíná objevovat sex, nese nové zprávy špatně. Spolužáci stále rozebírají nový vztah její matky, přítel se s ní kvůli tomu rozejde. Late Bloomers odkrývají sociální klima obklopující Carly a Dinah i jejich vztah. Je to přehlídka antihomosexuálních předsudků. Obě ženy, hrdou, osamělou, soběstačnou atletickou Dinah i konvenční ženu v domácnosti Carly, jejich láska a vzájemný vztah změní.

The story begins with an accidental lesson of basketball. Dinah, the geometry teacher and  the trainer of school basketball team, shows the wife of the maths teacher Carly how to play the game. The two 40-year-old women kiss each other out of the blue, changing their lives completely. Late Bloomers reveal the social atmosphere surrounding both Carly and Dinah and their relationship. Both women, the proud and lonely, athletic and self-reliant Dinah and the conventional housewife Carly are changed by their love and mutual relation.

  • Ocenění: Lone Star Film and Television Award pro nejlepší herečku – pro Dee Hanniganovou a Connie Nelsonovou, Special Award, 1996. Grand Jury Prize pro Gretchen a Julii Dyerovi, Sundance Film Festival, 1996.
  • Film bude uveden na festivalu Mezipatra 2003 díky podpoře Velvyslanectví Kanady v ČR a společnosti Alliance Atlantis.

 

Art Brno, 14.11. 18:00
Aero Praha, 21.11. 18:00

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2003

Ocenění 2003

Mezipatra 2003

  • Diváci: 7 000
  • Projekce: 52
  • Doprovodné akce: 10
  • Filmy: 54