Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Jan Miko: L’amour perdu, le future perdu

logo Mezipater

Mezipatra 2004

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Jan Miko: L’amour perdu, le future perdu

miko-noc.jpgvýstava obrazů

 

Neoexpresivně-civilistní malba z léta 2004. Interiéry míst (vězeňské cely, výtahy, wc), prostředí navozující pocit úzkosti a osamění. K až divadelním kompozicím dochází Jan Miko po vystřízlivění z touhy po dekoraci a ornamentu.

 

 

  • Při vernisáži v pondělí 1. 11. vystoupí excentrická skupina performance-girls Les Femmes Catastrophiques. Vernisáž začíná v 18.00 hodin, performance od 20.00.

miko1.jpg

Jan Miko (*1978) je malíř nastupující umělecké generace a stejně jako řada jeho generačních souputníků (např. Roman Týc, Jan Kaláb, Jan Zajíček, Mikuláš Rittstein) byl výrazně ovlivněn nejrůznějšími projevy pouličního umění – graffiti. Jeho malby jsou inspirovány poetikou velkoměstské periférie, na které vyrostl a kde se také v roce 1994 poprvé začala objevovat jeho graffiti. Více o autorovi zde...

Jan Miko (born 1978) is part of an oncoming generation of painters and, alongside inter alia Roman Týc, Jan Kaláb, Jan Zajíček, Mikuláš Rittstein, was influenced by various forms of street art / graffiti. His paintings are inspired by poetics of the suburbs where he grew up and where, for the first time in 1994, his graffiti pieces emerged. More about author...

 

 

Brno: 1.-30. 11. - Jazzová kavárna Podobrazy, Místodržitelský palác, Moravské nám. 1a

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2004

Mezipatra 2004

  • Diváci: 8 000
  • Projekce: 63
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 67
  • Ozvěny: Hradec Králové

Ocenění 2004