Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMediabox_ck has a deprecated constructor in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php on line 12

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php:12) in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/libraries/src/Input/Cookie.php on line 100
Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Diskuse Family Reunion

Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Diskuse Family Reunion

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Diskuse Family Reunion

Hosty brněnské diskuse budou:fr-jana_stepanova.jpg
Paula Jójárt (SK)
Eva Polášková
Petra Ušelová
moderuje Lucie Jarkovská

  • Divadlo v 7 a půl - Kabinet múz, Sukova 4, Brno
  • středa 9. 11., 19:30

 

Hosty pražské diskuse budou:
Ida Lukawska (PL)
Věra Sokolová
Hanka Fifková
Olga Pechová
moderuje Slavomír Goga

  • Kino Světozor (malý sál), Vodičkova 41, Praha
  • sobota 19. 11., 17:30
 

V české společnosti přetrvávají předsudky o gayích, lesbách a jejich možnostech vychovávat děti. To je ještě posíleno přetrvávajícími tradičními představami o fungujícím modelu nukleární rodiny založené na přísném rozdělení rodových rolí (matka zajišťuje výchovu a citový růst dítěte, k čemuž je předurčena od přírody, zatímco otec zajišťuje materiální a finanční fungování rodiny). Problematická je společenská představa o nutnosti šíření tohoto modelu výchovou, což ztěžuje a stigmatizuje jak g/l páry, tak i svobodné nebo rozvedené matky či otce usilující o svěření dítěte do péče nebo otce na rodičovské dovolené.

Diskuse o gay a lesbickém rodičovství přinese informace o tom, jak gay a lesbické rodiny vznikají, jak fungují a s jakými problémy se potýkají, ale rovněž možnost výměny názorů na to, co pro současnou společnost znamenají. Brněnské diskuse se navíc zúčastní hosté ze sousedního Slovenska a Polska, což umožní srovnání situace v zemích s podobným společenským a kulturním prostředím.

Diskuse probíhá při festivalu Mezipatra jako součást projektu Family Reunion.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005