Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMediabox_ck has a deprecated constructor in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php on line 12

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php:12) in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/libraries/src/Input/Cookie.php on line 100
Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Královna K.

Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Královna K.

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Královna K.

Představení Divadelního souboru Ti druzí

Autorka: Laura Ruohonen
Překlad: Šárka Kysová, spolupráce Alžběta Nagyová
Režie: Šárka Kysová
Dramaturgie: Jana Zahrádková
Obsazení: Andy Jochman, Jitka Šťávová, Heda V. Mikulicová, Otakar Blaha, Jiří Bartoň a další

www.7apul.cz 

  • Divadlo v 7 a půl - Kabinet múz, Sukova 4, Brno, 8. 11., 19:30

Laura Ruohonen, finská dramatička a režisérka, autorka rozhlasových her a filmových scénářů, se narodila roku 1960 v Helsinkách. Její hry jsou charakteristické svým vynalézavým a poetickým jazykem, životností postav, neobvyklou strukturou a míšením humorných a tragických prvků. Její světonázor bývá označován jako feministický humanismus. Její díla byla přeložena do angličtiny, francouzštiny, němčiny, švédštiny, norštiny, maďarštiny, litevštiny, nizozemštiny, afrikánštiny, ruštiny a litevštiny. Získala za ně řadu ocenění.


Kristina Švédská (1626 - 1689) "Miluji bouři a děsím se klidu."
Švédská panovnice v letech 1632 až 1654. Královna, která se rozhodla raději psát knihy, než přivádět na svět královské potomky. Vzdělaná žena, špatná vládkyně a velká mecenáška. Po abdikaci v roce 1654 konvertovala ke katolictví.

Ebba Sparre (1626 -1662)
Kristinina dvorní dáma. Spekulovalo se dokonce o jejich milostném poměru, ale zřejmě šlo jen o platonický vztah. Říká se však, že po Kristinině abdikaci ztratila tato aristokratická kráska o bývalou švédskou panovnici zájem. Pravděpodobně byla inspirací pro postavu Přítelkyně.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005