Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Otcovský instinkt

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Otcovský instinkt

otcovsky_instinkt.jpgOtcovský instinkt / Paternal Instinct
USA 2004
anglicky s českými titulky, 75 minut, DVD

Režie: Murray Nossel

 

Dokumentární snímek sleduje snahu newyorského homosexuálního páru pořídit si vlastní dítě. Erik a Mark nesměřují k vysněnému cíli klasickou cestou gay párů, kterou bývá adopce. Hledají ženu ochotnou dát k dispozici vlastní tělo, aby dítě Erika a Marka odnosila a přivedla na svět. Wen, vdaná žena a matka syna, ochotná je. Nic však není zadarmo. Málokdo si dokáže představit, kolik úsilí, času a také financí může stát dítě ještě před svým narozením.

Dokument diváky podrobně seznamuje se všemi postupy, které mají vést až k rodičovskému štěstí Erika a Marka. Dozvíme se, jak se hledá náhradní matka, kolik stojí její „služby“, jak moc složité může být samotné otěhotnění, donošení a porod zdravého dítěte. Snímek se však, krom vážného a pro řadu lidí dost kontroverzního tématu rodičovství párů stejného pohlaví, věnuje i běžnému životu Erika a Marka, zachycuje názory a reakce rodičů a nejbližších přátel sledované dvojice.


The documentary focuses on a gay couple from New York who want to have their own child. Erik and Mark are in search for a woman who would be willing to be artificially fertilized and give birth to their child. We get to know how hard it is to find a surrogate mother, how much her services cost, how difficult it is to get pregnant, to be pregnant and to give birth to a child. The picture also shows the opinions and reactions of parents and the closest friends of Erik and Mark.

 

  • Adoptivními rodiči pražské projekce filmu jsou členové sdružení GAnYma. Děkujeme.

 
Art, 6. 11., 17:30
Světozor, velký sál, 16. 11., 20:00
  

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005