Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - El Calentito

logo Mezipater

Mezipatra 2007

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

El Calentito

el_calentito.jpg El Calentito / El Calentito
Španělsko 2004
ES + CZ tit., 90 min, DVD

Scénář: Juan Carlos Rubio, Chus Gutiérrez
Režie: Chus Gutiérrez
Hrají: Verónica Sánchez, Macarena Gómez, Juan Sanz, Ruth Díaz, Nuria González, Aitor Merino, Estíbaliz Gabilondo, Jordi Vilches, Lluvia Rojo a další

Rozverná komedie o dobrodružstvích naivní panny, která před svou tyranskou matkou uteče do dekadentního nočního klubu. Madridský klub El Calentito, jehož majitelem je odrzlý transsexuál, představoval v utlačovatelském klima Francova režimu přístaviště pro všechny druhy sexuality. Neplatí tu žádná pravidla, atmosféra je jak pansexuální, tak i punk rocková. Sara konečeně nachází místo, ve kterém může být skutečně sama sebou. Líderky místní skupiny Las Sioux, lesbická zpěvačka Carmen, která jakoby Joaně Jett z oka vypadla, a svobodomyslná Leo vybídnou Saru, aby se ke jejich skupině připojila. Během večerního vystoupení se ale stane něco podivuhodného. Zbylí členové fašistického režimu zorganizují puč. Přežije El Calentito chaos, který bude následovat? Co se stane s Las Sioux?

THX:

cervantes-logo1.gif

 


Brno:
2.11.
18.30 – Art, malý sál - pozor, změna programu!
3.11.
18.30 – Art, malý sál - pozor, změna programu!

Praha: 11.11. – 18.00 – Světozor, velký sál

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2007

Mezipatra 2007

  • Diváci: 9 000
  • Projekce: 95
  • Doprovodné akce: 16
  • Filmy: 61
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Olomouc, Bratislava, Český Těšín

Ocenění 2007