Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Hlavní porota

logo Mezipater

Mezipatra 2007

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Hlavní porota

Hlavní porota hodnotí dlouhé hrané filmy a vybírá nejlepší dlouhý hraný film festivalu.

golgo.jpgFabiano Golgo

nar. 5/10/1969 v Porto Alegre, Brazílie. Začal kariéru v médiích jako moderátor dětského pořadu na TV2 Guaíba. Studoval v Americe žurnalistiku a kulturní antropologii. Pracoval pro Jornal do Brasil, ABC Domingo, Zero Hora, MTV, CNN a další. Od roku 1997 žije v České republice, kde byl šéfredaktorem deníku Metro, týdeníku Mladá Fronta Plus, VTM, Redhot, Nový Prostor a další.

 

 

reumuller.jpgBarbara Reumüller

Má vysokoškolský titul z jazyků a kulturního managementu, dvacetileté zkušenosti z filmového byznysu, práce pro festivaly, distribuční společnosti a umělecké akce. Spolumajitelka umělecké distribuční společnosti a filmová kritička/novinářka na volné noze. V roce 1994 založila identities. Queer Film Festival, který je nyní druhou největší vídeňskou mezinárodní filmovou akcí, a po celý rok hostí filmové akce s teplou tématikou.

santoro.jpgCosimo Santoro

Narodil se v roce 1973 v italském Turíně. Píše pro několik časopisů a publikoval několik článků o filmových režisérech. Od roku 1997 do 2000 byl spolupracovníkem v Turin Mediateca Del Cinema Indipendente Italiano. Od roku 2000 spolupracoval s několika filmovými festivaly jako je Cinemambiente, Documentary in Europe, Cervino IFF, Torino Film Festival. Od roku 2003 je režisér programovací a filmové sekce Turínského mezinárodního gay a lesbického filmového festivalu, kde vytváří celosvětovou retrospektivu Jeana Cocteaua a dává hold umělcům jako je Brice Dellsperger, Derek Jarman a John Waters.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2007

Mezipatra 2007

  • Diváci: 9 000
  • Projekce: 95
  • Doprovodné akce: 16
  • Filmy: 61
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Olomouc, Bratislava, Český Těšín

Ocenění 2007