Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMediabox_ck has a deprecated constructor in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php on line 12

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php:12) in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/libraries/src/Input/Cookie.php on line 100
Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Český film poprvé v soutěžní sekci

Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Český film poprvé v soutěžní sekci

logo Mezipater

Mezipatra 2007

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Český film poprvé v soutěžní sekci

pusinky.jpgNa diváky, kteří se dnes přijdou podívat na film do velkého sálu kina Art od 20.30 čeká příjemné překvapení. Kromě příležitosti vidět poprvé v soutěži o nejlepší celovečení film něco českého přijde i host.

Petra Ušelová, scénáristka Pusinek, se narodila 15. 12. 1973. V letech 1988 až 1992 absolvovala Gymnázium Elišky Krásnohorské, tehdy Ohradní, v Praze 4. Již na gymnáziu patřila k těm v psaném slovu aktivnějším. Z její částečné iniciativy vznikl třídní časopis Bažant, na kterém se pak samozřejmě s celou třídou podílela. Následně v letech 1992 až 1998 vystudovala pražskou FAMU, obor scénáristika a dramaturgie. Již na škole potkala režisérku svého celovečerního debutu, Karin Babinskou. S ní spolupracovala také na svém absolventském scénaři Jahodový křik. Choulostivé téma zneužívání dětí však odradilo všechny případné sponzory a distributory, takže k realizaci nakonec nedošlo. Další studentskou práci se Petře Ušerové realizovat podařilo, i když jiným způsobem. Dramatizace románu Radclyffe Hallové Studna osamění získala společně s Jahodovým kříkem cenu Nadace českého literárního fondu. Původně filmový scénář přepsala v roce 2000 do rozhlasové podoby třídílné dramatizace pro ČRo 2. S rozhlasem poté spolupracovala i nadále. Roku 2001 byla natočena její původní rozhlasová hra Lomeno 0049 a literární pořad o spisovatelce George Eliot. Zatím nerealizována zůstává její třídílná dramatizace románu Emila Zoly Mistrovské dílo.

S Českou televizí začala spolupracovat již roku 1999, kdy byly natočeny dvě bakalářské povídky dle jejího scénáře – Kabát a Samozvaný host. Od roku 2005 je také součástí scénáristického týmu seriálu Ulice na TV Nova.

 

První podoba scénáře Pusinek vznikla již v lednu 2000 jako filmová povídka. Posledních 5 let pak na něm Petra Ušelová společně s Karin Babinskou neustále pracovaly. V roce 2005 získala první verze scénáře, ještě pod názvem Poslední léto, 2. cenu v českém kole Hartley Merill Prize. S natáčením filmu byly dlouho problémy, měnil se distributor, vše nakonec dospělo ke zdárnému konci, který můžete sami ocenit.

Ohodnoťe Pusinky, můžou vyhrát i Diváckou cenu!

 

Jan Perla 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2007

Mezipatra 2007

  • Diváci: 9 000
  • Projekce: 95
  • Doprovodné akce: 16
  • Filmy: 61
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Olomouc, Bratislava, Český Těšín

Ocenění 2007