Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Růžová fretka

logo Mezipater

Mezipatra 2003

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Růžová fretka

Růžová fretka / A Rózsaszín Gorény
Maďarsko 2003

Režie: Katrin Kremmler
Scénář: Katrin Kremmler
Kamera: Eszter Muszter
Hudba: Noár Horváth
Hrají: Magdi Tímár, Andrea Garancz, Szilvia Csipe, Kamilla Kovács, Márta Kis a další

  • Film bude uveden společně s krátkometrážním D.E.B.S.

Mladá žena zmizí a do pátrání po ní se pouští soukromé očko. Zpočátku jde najisto: jistě ji unesla lesbická mafie. Záhy zmizí také okouzlující tajná agentka, lamačka ženských srdcí a nápaditá vyšetřovatelka, a celý případ se začíná zamotávat. Konec není možná překvapivý, ale je rozhodně šťastný. Film se skládá z černobílých temných scén vyšetřování, které odkazují k filmu noir a v osobě soukromé detektivky k Humprey Bogartovi, a barevných, téměř dokumentaristických sekvencí ze soukromí jednotlivých hrdinek filmu. V závěru se dočkáme nejen divoké automobilové a motorkové honičky s přestřelkou, ale také kung-fu souboje, vtipné animace a jasného politického poselství. Celé dílo je popisováno jako lesbická thrillerová parodie nebo dokument o lesbickém podsvětí. Je to první celovečerní film, který vznikl v kolektivní komunitní produkci Budapešťského lesbického filmového výboru (Budapest Lesbian Filmcommittee).

A young woman disappears, and a private eye begins an investigation. From the beginning it seems clear that the lesbian mafia has kidnapped her. The film combines black and white dark scenes ( a homage to film noir) and colour documentary scenes from the private life of each character.  At the end there is not only a classic car and motorbike chase, kung-fu fight and  comic animation but also a clear political message. The Pink Ferret has been described as a lesbian thriller parody and a documentary about the lesbian underground.

  • Film bude uveden na festivalu Mezipatra 2003 díky podpoře Maďarského kulturního střediska a The Budapest Lesbian Filmcommittee.

 

Art Brno, 15.11. 16:30
Aero Praha, 22.11. 16:30

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2003

Ocenění 2003

Mezipatra 2003

  • Diváci: 7 000
  • Projekce: 52
  • Doprovodné akce: 10
  • Filmy: 54