Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Vždyť já jsem roztleskávačka!

logo Mezipater

Mezipatra 2004

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Vždyť já jsem roztleskávačka!

vzdyt_ja_jsem_roztleskavacka.jpgVždyť já jsem roztleskávačka! / But I´m a Cheerleader
USA 2000
anglicky - délka 85 minut, DVD

Scénář: Jamie Babbit, Brian Wayne Peterson
Režie: Jamie Babbit
Kamera: Jules Labarthe
Hudba: Pat Irwin
Střih: Cecily Rhett
Hrají: Natasha Lyonne, Clea DuVall, Cathy Moriarty, RuPaul Charles, Michelle Williams a další

Rodina zděšená, přátelé rozčarovaní – proč? Sedmnáctiletá Megan je vegetariánka a mezi její idoly patří ženské osobnosti. To může znamenat jediné: ačkoliv roztleskávačka školního fotbalového týmu, Megan je homosexuální! Ale pomoc je nablízku… Nápravné centrum vedené sympatickou zastánkyní tradičních hodnot a pět jednoduchých kroků k heterosexualitě. Film z počátku zdánlivě flirtuje s žánrem společenské satiry, poté se ale mění ve výbušnou, místy romantickou komedii. Formou úsměvného příběhu o centru, kde se snaží mládeže na scestí zbavovat homosexuality podobně jako drogové závislosti, se autoři filmu vyrovnávají s předsudky a zavedenými sociálními úlohami obou pohlaví. Výsledné poselství je jednoznačné: být upřímný k sobě a ostatním. Ve výborném hereckém obsazení se kromě jiných setkáme s RuPaul v roli trenéra budoucích heterosexuálů.


A naive teenager is sent to a rehab camp ″True Directions“ when her straitlaced parents and friends suspect her of being a lesbian. How can she be a lesbian? Family and friends conduct an intervention and send the hapless young lady to a coed gay-deprogramming camp.

 

  • Adoptivními rodiči tohoto filmu jsou Víťa a Majka Rumpelovi
FaLang translation system by Faboba

Znělka 2004

Ocenění 2004

Mezipatra 2004

  • Diváci: 8 000
  • Projekce: 63
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 67
  • Ozvěny: Hradec Králové