Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Devět mrtvých teploušů

logo Mezipater

Mezipatra 2004

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Devět mrtvých teploušů

devet_mrtvych_teplousu_1.jpgDevět mrtvých teploušů / Nine Dead Gay Guys
UK 2003
anglicky - délka 80 minut, 35 mm

Scénář: Lab Ky Mo
Režie: Lab Ky Mo
Kamera: Christopher Blunden
Hudba: Resident Filters, Stephen Parsons
Střih: Damien Elliott
Hrají: Glenn Mulhern, Brendan Mackey, Steven Berkoff, Michael Praed, Vas Blackwood a další

  • Film bude uveden společně s krátkometrážním Staň, co má se stát

Tetka je mrtvý. On byl první. Po něm Jeff, potom Otec Ted – a náhle jsou mrtví teplouši všude… Hlavními hrdiny filmu jsou Kenny a Byron, dva atraktivní mladíci z Belfastu, kteří se potloukají londýnským gay podsvětím a peníze vydělávají občasným poskytováním sexuálních služeb na záchodku. Když Jeff umře Kennymu v posteli, vyschne tím pramen jejich financí a musí se porozhlédnout po novém. Tím by se mohl stát ortodoxní Žid Golders Green, o němž koluje historka, že v posteli ukrývá neuvěřitelný balík peněz. Nejsou jediní, kdo se o něj zajímá, zálusk na něj má i Železná lady a její kumpáni. Má to však háček – Red Bull test, ve kterém obstojí jen ti skutečně „největší“. Vše se začíná zamotávat a proplétat. Není však Golders Greenův balík jen smyšlený? 9 mrtvých teploušů je opravdu skvělá komedie s rázným humorem, strhující zápletkou a neodolatelnými herci.

devet_mrtvych_teplousu_2.jpg Film získal cenu publika na Montreal International Comedy Film Festival a cenu za nejlepší film na Dublinském lesbickém a gay filmovém festivalu. Režisér Lab Ky Mo bude hostem festivalu Mezipatra.

Tetka is dead. He was the first. Then came Jeff, and Father Ted after that -- and suddenly there are dead gay guys everywhere. The main characters, Kenny and Byron, are two attractive youngsters from Belfast moving in the gay underworld of London making money through an occasonal sexual service at a public toilet. When Jeff dies in Kenny´s bed, their financial resource dries up and they look for a new one... Nine Dead Gay Guys is a wonderful comedy with its specific humor, great storyline andirresistible actors. It won the Montreal International Comedy Film Festival audience prize and best film at the Dublin gay and lesbian film festival. Lab Ky Mo, the director of this film, will arrive and appear as a Mezipatra special guest.

  • host: Lab Ky Mo, režisér filmu Devět mrtvých teploušů
  • Adoptivními rodiči tohoto filmu jsou David a Vítek

 

Staň, co má se stát / Et kutt wie et kutt / Come What Come May
Německo 2002

Režie: Jacob Ziemnicki

Místo – hospůdka poblíž Kolína nad Rýnem. Zde dva mafiáni, jejich synové gayové, náruživá dcera, televizní moderátor, ztroskotaný fotbalista a vypravěč zasvěcující vnuka do místních tajemství. To vše dohromady tvoří opravdu vtipnou a překvapivou podívanou.

The place: a pub near Koln. Plus two mafia members, their gay sons, one passionate daughter, a TV moderator, a ruined football player and the narrator who introduces his grandson to local secrets. The equation leads to a truly witty and surprising experience.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2004

Ocenění 2004

Mezipatra 2004

  • Diváci: 8 000
  • Projekce: 63
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 67
  • Ozvěny: Hradec Králové