Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Fotogalerie

logo Mezipater

Mezipatra 2006

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Fotogalerie

Fotografie z přípravy a průběhu festivalu. Máte-li zájem o použití některé z fotografií, kontaktujte naše mediální oddělení.

081101-party-prehlidka-kombajn-61_resize_resize.jpgLetošní festivalová párty proběhla zase po delší době v nejpopulárnějším brněnském klubu Fléda. Její úvod patřil brněnským módním návrhářům,  Pavlu Jevulovi a Petru Kaloudovi, jejichž kreace tentokrát na sebe oblékli vybraní uživatelé serveru iBoys.cz, kteří tak dostali jedinečnou možnost stát se modely na této unikátní módní přehlídce..
I těmto sedmi statečným děkujeme, že vytrvali až do večera a neztratili odvahu hned po úvodní přihlášce – snad se jim Párty také líbila :-)

281101-party-moderatori-kombajn-24_tn.jpgA po módní přehlídce, uvedené moderátorskou dvojicí Aneta - Jakub, následovala hudební smršť. Přes 500 diváků se nejdřív pochechtávalo u „zpěvu“ a vtipných textů raperského babského dua Čokovoko, aby pak dali vyniknout svým ladným pohybům při groove/funky produkci pražské skupiny lo Fidibus  nebo doprovodili svým tancem DJ Liquida A a  projekci vj.kombajna, ale taky DJ Tomáše Kelara, který si pro tuto příležitost neváhal kol krku nasadit duhové korálky ... U baru se na plátně a na fotografiích Libuše Jarcovjákové dalo srovnávat, jak vypadala gay párty před více než 20 lety.

Mezipatra mezi oknyLetos poprvé se u příležitosti Mezipater konala také prodejní výstava uměleckých děl. Ve spolupráci s iBoys.cz a uměleckými školami byli osloveni autoři z celé republiky a výběr jejich prací byl vystaven v Galerii Trojka, na prodejní výstavě Mezipatra mezi okny.

Děkujeme všem 14 vyzvaným autorům za účast a doufáme, že se jim atmosféra společného setkání líbila stejně jako nám i návštěvníkům... 

081101-jarcovjakova-marek-prochazka_mg_6465_resize_resize.jpgÚvodním slovem Evžena Sobka, kurátora Galerie Artistů, a za účasti paní Džamily Stehlíkové, ministryně pro lidská práva, byla zahájena  vernisáž fotografií Libuše Jarcovjákové – T-club.

 

Natáčení festivalové znělky Budiž světlo... A bylo světlo. Znělka pro letošní ročník Mezipater se natáčela jednoho slunečného srpnového dne v pražském studiu Eallin. Za kamerou i na režijní stoličce zasedl Janek Růžička, autor veleúspěšné znělky s kachničkami z roku 2005. Víc ale zatím neprozradíme, přijďte se podívat do kina nebo ji odchytněte na obrazovkách České televize... Zatím se můžete podívat na minulé znělky .

081103-queer-parade-foto-vj-kombajn09_resize_resize.jpgJako každoročně byly součástí Mezipater i diskusní večery, tentokrát v Cafe Sausalito.

081101-queer-shop-vj-kombajn-009_tn.jpgStud spolu s LePress pro Vás od prvního dne festivalu Mezipatra připravili ve třech festivalových kinech queer shop - duhový obchod plný teplých věcí. Najdete tu knihy s gay a lesbickou tematikou, DVD Sebastian, suvenýry z festivalů Mezipatra a eLnadruhou - plakáty, trička, odznaky...

Pokud si je nestačíte koupit přímo na místě, můžete využít e-shopu www.queershop.cz. A proč byste měli nakupovat zrovna u nás a ne v jiném internetovém či kamenném obchodě? Třeba proto, že nákupem knih a suvenýrů od nás podpoříte aktivity lesbické a gay komunity v ČR...

Slavnostní zahájení

A je to tady, rozhovory pro televizní stanice v předsálí, nákupy v našem queershopu, fronty diváků před vstupem do sálu, zaplnění skoro všech sedadel, ředitel festivalu sledující hodinky v očekávání příjezdu paní ministryně Stehlíkové, pár přebrebtů moderátorů, varování ředitele festivalu, že příští rok požádá o záštitu ministra dopravy (paní ministryně Stehlíková nakonec z důvodu nemožnosti cestování po dálnici D1 cestu ruší a otáčí auto zpět do Prahy), a festival je zahájený...

081031-historie-marek-prochazka-_mg_6239_tn.jpgPredevším dvě desetiletí hnutí gayů a leseb v ČR za rovnoprávnost mapuje putovní výstava zahrnující fotografie, dobové dokumenty, gay časopisy i přenos ze sněmovny Parlamentu ČR při projednávání zákona o registrovaném partnerství.

Vernisáže se nemohla z časových důvodů osobně zúčastnit ani paní ministryně Stehlíková, ani autor scénáře, Jiří Hromada. Přesto na slavnostním zahájení panovala příjemná atmosféra a zvídavost hostů – pamětníků, i tech mladších...

081104-verni-foto-vj-kombajn-12_resize_resize.jpgDalší doprovodná výstava letošních Mezipater byla zahájena za účasti autorky v Cafe Sausalito. Martina Uhlířová (1984) studovala dva roky textilní výtvarnictví na SPŠT v Brně, čtyři roky ilustraci u prof. Pavla Dvorského na SŠUŘ v Brně, zimní a kus letního semestru u doc. J. H. Kocmana v ateliéru papír a kniha na FAVU VUT také v Brně. Nyní studuje v ateliéru intermediální konfrontace u prof. Jiřího Davida na pražské VŠUP. Sama k výstavě říká: „Kolekce textilních tašek na míru. Pro mé kamarády. Co už mám dělat, mám je ráda, jsou moji. Nebe, peklo i ráj. Mají tato tři slova přimíchaná v povahách, v temperamentu, v náladách i ve vkusu. Jejich teplota je bonus. ani výhoda ani nevýhoda. Jsou moji moji. Nechtěla bych je měnit.“

Zahájení pražských MezipaterVe středu 6. listopadu se Mezipatra přesunula i do Prahy. Pražského zahájení se osobně zúčastnila i ministryně Džamila Stehlíková. Po úvodním ceremoniálu a zahajovacím filmu Písně o lásce následovala party v Mramorovém sále Lucerny.

081108-red-cat-vj-kombajn-10_resize_resize.jpgA komu nesednul program párty na Flédě, určitě si nenechal ujít letošní festivalovou párty ve stylovém a částečně zrekonstruovaném gay and friendly klubu Red Cat, s vystoupením pražské travesti skupiny HANKY PANKY. A tak jste se kromě kamarádů a známých mohli potkat s Helenou Vondráčkovou, Naďou Urbánkovou a mnoha dalšími hvězdami domácí a zahraniční pop scény. K poslechu i tanci hrál Red Cat resident DJ

Hosté pražských MezipaterV Praze uvítala Mezipatra řadu zahraničních hostů - porotce, režiséry i účastníky odborného workshopu pro organizátor/k/y LGBT festivalů. Mezi českými hosty byli tvůrci a tvůrkyně magazńu Q a pan Milan Hein, umělecký ředitel Divalda Ungelt a protagonista dokumentu z cyklu Třináctá komnata.

Mezipatra v PrazeLetošní ročník Mezipater poprvé představoval filmové projekce ve čtyřech kinech dvou měst současně - v Praze to byla kina Světozor a Lucerna. Sehraný tým připravil pro divačky a diváky nabitý program.

Ozvěny MezipaterOzvěny letošních Mezipater zavítaly do rekordních čtyř měst: Olomouce, Českých Budějovic, Bratislavy a Českého Těšína.V Olomoucu filmové přehlídce předcházela party v klubu Diva a vernisáž putovní výstavy Historie gay a lesbického hnutí v ČR.

Parties ve FriendsKaždý večer mohli návštěvníci Mezipater zajít po filmech do klubu Friends, kde byl pro ně připraven program v podobě after-parties: DJ Tvyks, DJ Henriette, karaoke, hudební klipy...

Rosa von PraunheimHlavním hostem letošních Mezipater byl německý režisér Rosa von Praunheim , který osobně představil svoji tvorbu. Diváci a divačky mohli v průběhu festivalu vidět výběr z jeho tvorby a jelikož ta čítá na čtyři desítky snímků, v kavárně kina Lucerna byla také připravena výstava plakátů Rosových filmů.

Zakončení festivalu s vyhlášením vítězůZávěrečný večer v Lucerně moderoval Radim Špaček, který předal ceny dvěma vítězům a tu třetí si málem odnesl sám...Ceny  z dílny designéra Zdeňka Vacka získaly tři snímky. Přečtěte si výsledky zde .

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2006

Mezipatra 2006

  • Diváci: 10 500
  • Projekce: 85
  • Doprovodné akce: 26
  • Filmy: 70
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2006