Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Studentská porota

logo Mezipater

Mezipatra 2007

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Studentská porota

Studentská porota hodnotí krátké filmy a uděluje Cenu studentské poroty pro nejlepší krátký film.

sporota-ondrej-gasek.jpgOndřej Gášek

Věk 26, absolvent filmové školy Zlín, student Fakulty výtvarných umění v Brně. Současné povolaní zvukař /film,televize/. Autor elektronického experimentálního projektu ALEF,který se hudebně pohybuje na pomezí industrialu, ambientu, downtempa, triphopu a techna. Pod stejným pseudonymem vystupuje i jako Vj.

 

 

sp-lucia_kajankova.jpg Lucia Kajánková

Třetím rokem je studentkou magisterského dvouoboru filozofie a filmové vědy na FF UK v Praze. Externě spolupracuje s kinem Aero jako lektorka filmových úvodů. Bilingvální program gymnázia zakončila v roce 2005 projektem “Homosexualita jako akceptovaný a neakceptovaný způsob života v Slovenské republice”. Ve svém studiu se zajímá o queer theory a queer cinema.

 

sporota-roman-kollarik.jpgRoman Kollarik

Rieši „teplé“ a queer témy, stratu a opúštanie normality, prekračovanie hraníc, horizonty a politiky identít v kontexte sexuality a rodu. Priestor na to má aj v normalizačných ištitúciách magisterského a doktorantského štúdia v Bratislave.

 

 

danposta2.jpgDaniel Pošta

Narodil se 7.6.84 v Záhřebu, celý svůj studentský život žije v Praze. Třetím rokem studuje Design interiéru a nábytku na Vysoké škole umělecko-průmyslové. Pracoval na několika zajímavých projektech - spolu s Liborem Motyčkou získal první cenu v soutěži Deutsche Post World Net, Exhibition Design 2006, umístil se mezi 10 finalisty soutěže studentů vysokých uměleckých škol Absolut Elements 2007, vytvořil koncept instalace fashiondesingners.cz na Designbloku 07 atd.

 

sporota-purkrabkova.jpgAnna Purkrábková

V současné době studuje třetí ročník oboru filmová studia na filosofické fakultě Univerzity Karlovy a první ročník na katedře produkce FAMU.

 

 


 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2007

Mezipatra 2007

  • Diváci: 9 000
  • Projekce: 95
  • Doprovodné akce: 16
  • Filmy: 61
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Olomouc, Bratislava, Český Těšín

Ocenění 2007