Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMediabox_ck has a deprecated constructor in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php on line 12

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php:12) in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/libraries/src/Input/Cookie.php on line 100
Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Promítání filmů Marka Thera

Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Promítání filmů Marka Thera

logo Mezipater

10. queer filmový festival Mezipatra 2009

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Promítání filmů Marka Thera

Zveme vás na promítání filmů Marka Thera, autora nové festivalové znělky, do brněnského Salonu Daguerre. Projekce se koná ve čvrtek 17.9.2009 ve 21 hod.

Mark Ther by Lucia Kajankova

Mark Ther patří mezi nejzajímavější české tvůrce videoartu.  Jeho postavení na české umělecké scéně definuje pro video nezvykle filmový styl a uvádění jeho děl občas nezvykle provázejí kontroverze, mezi jeho fetiše patří totiž kromě gay ikony Marie Callas i Třetí říše a gay sexualita.

Therův poslední počin je znělka jubilejního ročníku festivalu Mezipatra. Tu i výběr volné tvorby Mark Ther v brněnském Salonu Daguerre představí 17. září ve 21 hod.

Filmovou tvorbu Marka Thera není snadné jednoznačně zařadit. Aleš Stuchlý, filmový/hudební kritik a redaktor časopisu Cinepur, charakterizoval Therův styl následovně: "Nebojácné zkoumání lidské sexuality, přesahy do transgenderismu, explicitní pojetí Queer Theory. Sofistikované experimenty s narativitou. Fascinující dlouhé záběry, významové repetice, tenze mezi přirozeností záměru a umělostí stylu. Fascinace osmdesátkami, metamorfózy v Madonnu i Mariu Callasovou. Symbióza hudby a tance. Absurdita přenesená do digitální éry. EGO ART. Jestliže v dobré básni se prý nikdy nic nestane, lze říci, že krátká a svůdně matoucí videa Marka Thera jsou důkladným druhem poezie: „nic“ se v nich děje tím nejneobyčejnějším způsobem."

Přijďte se nechat inspirovat nevšedním filmovým večerem.

BRNO: 17. 9. // 21.00 // Salon Daguerre, Slovákova 1

Vstup zdarma

znelka-09-05-175

znelka-09-07-175

znelka-09-13-175

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2009

Mezipatra 2009

  • Diváci: 12 500
  • Projekce: 89
  • Doprovodné akce: 24
  • Filmy: 100
  • Web: 50 500 návštěv
  • Ozvěny: Ostrava, Olomouc, Pardubice, Č.Budějovice

Ocenění 2009