Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMediabox_ck has a deprecated constructor in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php on line 12

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php:12) in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/libraries/src/Input/Cookie.php on line 100
Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - „Ta vykroucená tetka, Jaruna, včera v buzinci sbalila dobrýho kunďáka.“ aneb Sociolekt homosexuálů?

Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - „Ta vykroucená tetka, Jaruna, včera v buzinci sbalila dobrýho kunďáka.“ aneb Sociolekt homosexuálů?

logo Mezipater

10. queer filmový festival Mezipatra 2009

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

„Ta vykroucená tetka, Jaruna, včera v buzinci sbalila dobrýho kunďáka.“ aneb Sociolekt homosexuálů?

Tak trochu workshop a diskuse na téma řeč homosexuálů, oblast, kterou se dosud nikdo v Česku odborně nezabýval.

gaymluva_01

Různé skupiny lidí sdílející např. místo, profesi, historii nebo zájem mívají své vlastní způsoby „mluvení“. Mají něco takového i gayové a lesby? V angličtině se taková řeč nazývá „gay-speak“. V kontextu češtiny, která je od angličtiny odlišným typem jazyka (flektivnost a genderovanost), se dosud „sociolektem homosexuálů“ nikdo nezabýval. Jak to tedy u nás vypadá, se za aktivní účasti přítomných (připravte si své zajímavé zkušenosti a hlášky z filmů či každodenního života) pokusí zmapovat Zdeněk Sloboda, který se v roce 2003 tomuto tématu věnoval ve své studentské práci „Feminizace jazyka u homosexuálů“.

 

THX: Francouzský institut

 

PRAHA: 5. 11. // 16.00 – 17.30 // Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35

Vstup zdarma

 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2009

Mezipatra 2009

  • Diváci: 12 500
  • Projekce: 89
  • Doprovodné akce: 24
  • Filmy: 100
  • Web: 50 500 návštěv
  • Ozvěny: Ostrava, Olomouc, Pardubice, Č.Budějovice

Ocenění 2009