Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Studentská porota

logo Mezipater

9. český gay a lesbický filmový festival Mezipatra 2008

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Studentská porota

mezipatra-student-jury-2009Studentská porota hodnotí krátkometrážní snímky přihlášené do soutěže a uděluje Cenu pro nejlepší krátký hraný film.

 

 

 

Lucie Bakešová

Bouřlivá zrozenkyně bezpohlavních osmdesátých let. Z nesmělé gymnazistky princeznou bojovnicí, pirátkou silnic i chodníku, vládkyní patky a múzou komixáků. Též studentka 2. ročníku religionistiky na FF UK, se zájmem o kulturu klasického Řecka, toho času provozní v hotelu. Ráda čte a kouká na filmy. Nikdy nic nenatočila a nikde nehrála.

Václav Kopecký

Student ateliéru fotografie na Fakultě umění a designu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Tvoří periferní umění. V současné době je na rodičovské dovolené.

Jakub Šmíd

Studoval činoherní herectví na JAMU, stále hraje v divadle Husa na provázku, hraje s divadlem DNO i v Meetfactory a k tomu studuje filmovou režii na FAMU. Jeho specializací jsou role naivních nácků, "kteří to přece mysleli dobře", ve filmech Juraje Herze.

Bára Švarcová

Ráda se dívá z okna. Studuje CAS na FAMU. Občas si namaluje knírek a mlčí. Ale nejradši se dívá z okna.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2008

Mezipatra 2008

  • Diváci: 11 000
  • Projekce: 95
  • Doprovodné akce: 30
  • Filmy: 62
  • Web: 32 500 návštěv
  • Ozvěny: Olomouc, Bratislava, České Budějovice, Český Těšín

Ocenění 2008