Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Program

logo Mezipater

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Program

Festival:  BRNO //  PRAHA //  Ozvěny: OSTRAVA //  OLOMOUC //  PARDUBICE //  ČESKÉ BUDĚJOVICE

Program Brna a Prahy ke stažení. Změna programu vyhrazena! Sledujte aktuální informace.

.

Café Steiner, Gorkého 38

 

9.-31.10. Cesty mystifikace (výstava fotografií)
Starý pivovar, areál FIT VUT, Božetěchova 1

 

1.-31.10. Tělo (výstava fotografií)

 

12.-31.10. Sardinky v oleji (výstava obrazů) - vernisáž v 19.00
Marcus Gallery, Úvoz 24

 

16.10.-16.11. Fit und schick (výstava fotografií) - vernisáž v 18.00
Scala, Moravské nám. 3

 

23.-31.10. Corpus delicti (dokumentární výstava 10 let Mezipater)
Starý pivovar, areál FIT VUT, Božetěchova 1

 

20.00 Perfidní divadlo: D.P.B.O.P.M. aneb 1+1=3 (divadelní představení)
Scala, Moravské nám. 3

 

17.30 Snídaně se Scotem / Breakfast with Scot

 

20.30 XXY / XXY + slavnostní zahájení festivalu

 

22.30 XXY Party (zahajovací party)
Scala, Moravské nám. 3

 

18.00 Choulostivá místa žen (blok krátkých filmů)

 

21.00 Muž, který miloval Yngveho / Mannen som elsket Yngve
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Derek / Derek

 

21.00 Fíkovníky / Fig Trees
Sraz na Hlavním nádraží

 

14.30 Třídíš, třídíte, třídíme? A je to vůbec potřeba? (setkání GaTe)
Salon Daguerre, Slovákova 1

 

16.00 Trans rebelové nejen ve Stonewallu (diskuze Queer Café)
Red Cat club, Masarykova 25

 

20.00 Queer Party (party)
Scala, Moravské nám. 3

 

18.00 Brüno / Brüno

 

21.00 Pedro / Pedro
Art, Cihlářská 19

 

16.00 Umění a smrt (blok České televize) - vstup zdarma

 

18.00 Doba Harveyho Milka / The Times of Harvey Milk

 

21.00 Bi či nebi? / Bi the Way?
Scala, Moravské nám. 3

 

18.00 Válečné requiem / War Requiem

 

21.00 Clandestinos / Clandestinos
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Umřít jako muž / Morrer Como um Homem

 

21.00 Moje léto lásky / My Summer of Love
Scala, Moravské nám. 3

 

18.00 Zahrada / The Garden

 

21.00 Tajemství / Ha-Sodot
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Natruc povídačkám o transkách / Against a Trans Narrative

 

21.00 Hollywood, je t'aime / Hollywood, je t'aime
Salon Daguerre, Slovákova 1

 

16.00 Jazyková (de)konstrukce sexuální identity (diskuze Queer Café)

 

22.00 Urxins and MP present: Shopping and Petting Party (party)
Scala, Moravské nám. 3

 

18.00 Noční můry mužů (blok krátkých filmů) + host: režisér Jan Kobler

 

21.00 Rok bez lásky / Un año sin amor
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Svazující slova / L'Ordre des Mots

 

21.00 Přízrak / Ghosted
Café Restaurant Avia, Botanická 1

 

15.00 Koule a tága (kulečníkový turnaj)
Salon Daguerre, Slovákova 1

 

16.00 Asexualita (diskuze Queer Café)

 

17.00 Andělé nad Lublaní (čtení)
Scala, Moravské nám. 3

 

18.00 Wittgenstein / Wittgenstein

 

21.00 Spálit mosty / Quemar las Naves
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Kůže, paruky, rodiče a děti (blok krátkých filmů)

 

21.00 Dva pohledy / Dos Miradas
Scala, Moravské nám. 3

 

18.00 Transamerika / Transamerica

 

21.00 Patrik, věk 1,5 / Patrik 1,5
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Chlapský faktor / Butch Factor

 

21.00 Nový svět / Le Nouveau Monde
Scala, Moravské nám. 3

 

18.00 Edward II. / Edward II
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Queer as FAMU (blok krátkých filmů)
Salon Daguerre, Slovákova 1

 

16.00 Narodit se do správného těla (diskuze Queer Café)
Fléda, Štefánikova 24

 

21.00 Royal Celebration (zakončovací party)

.

Galerie Václava Špály, Národní 30

 

27.10.-8.11. The Other Kind of Blue (výstava - pocta Dereku Jarmanovi)
Lucerna, Vodičkova 36

 

17.30 Snídaně se Scotem / Breakfast with Scot

 

20.00 XXY / XXY + slavnostní zahájení pražské části festivalu
Světozor, Vodičkova 41 - malý sál !

 

20.30 Derek / Derek
Lucerna, Vodičkova 36

 

16.00 Noční můry mužů (blok krátkých filmů) + host

 

18.00 Přízrak / Ghosted

 

20.45 Patrik, věk 1,5 / Patrik 1,5
Světozor, Vodičkova 41

 

13.15 Brüno / Brüno

 

15.30 Kůže, paruky, rodiče a děti (blok krátkých filmů)

 

17.45 Chlapský faktor / Butch Factor + host

 

20.30 Nový svět / Le Nouveau Monde
Lucerna, Vodičkova 36

 

16.00 Queer as FAMU (blok krátkých filmů) + host

 

18.00 Pedro / Pedro

 

20.45 Muž, který miloval Yngveho / Mannen som elsket Yngve
Světozor, Vodičkova 41

 

13.15 Choulostivá místa žen (blok krátkých filmů)

 

15.30 Brüno / Brüno

 

17.45 Svazující slova / L'Ordre des Mots + host

 

20.30 Hollywood, je t'aime / Hollywood, je t'aime
Lucerna, Vodičkova 36

 

16.00 Choulostivá místa žen (blok krátkých filmů) + host

 

18.00 Wittgenstein / Wittgenstein

 

20.45 Spálit mosty / Quemar las Naves
Světozor, Vodičkova 41

 

13.15 Noční můry mužů (blok krátkých filmů)

 

15.30 Brüno / Brüno

 

17.45 Bi či nebi? / Bi the Way + host

 

20.30 Umřít jako muž / Morrer Como um Homem
Francouzský institut, Štěpánská 35

 

16.00 "Ta vykroucená tetka Jaruna," aneb Sociolekt homosexuálů? (diskuze Queer Café)
Lucerna, Vodičkova 36

 

16.00 Doba Harveyho Milka / The Times of Harvey Milk

 

18.00 Válečné requiem / War Requiem

 

20.45 Clandestionos / Clandestionos + host
Světozor, Vodičkova 41

 

13.15 Queer as FAMU (blok krátkých filmů) + host

 

15.30 Choulostivá místa žen (blok krátkých filmů)

 

17.45 Natruc povídačkám o transkách / Against a Trans Narrative

 

20.30 Dva pohledy / Dos Miradas + host
Francouzský institut, Štěpánská 35

 

16.00 Visualizing Queerness (diskuze Queer Café) - v angličtině
Sacre Coeur, Holečkova 31, Praha 5

 

21.00 Homolution (hlavní party festivalu)
Lucerna, Vodičkova 36

 

14.00
Rok bez lásky / Un año sin amor

 

16.00 Moje léto lásky / My Summer of Love

 

18.00 Zahrada / The Garden

 

20.45 Tajemství / Ha-Sodot + host
Světozor, Vodičkova 41 - malý sál !

 

20.30 Umění a smrt (blok České televize) + host - vstup zdarma
Komunikační prostor Školská, Školská 28

 

16.00 Narodit se do správného těla (diskuze Queer Café)
Lucerna, Vodičkova 36

 

16.00 Transamerika / Transamerica

 

20.00 Edward II. / Edward II + slavnostní zakončení festivalu
Světozor, Vodičkova 41

 

13.15 Muž, který miloval Yngveho / Mannen som elsket Yngve

 

15.30 Fíkovníky / Fig Trees

 

17.45 Derek / Derek
Kavárna Vesmírna, Ve Smečkách 5

 

16.00 Bi-lidé, bi-život, bi-sex. Co s tím? (diskuze Queer Café)

.

Regionálním organizátorem je:
Centrum kultury a vzdělávání p.o. Moravská Ostrava – Klub Atlantik www.klubatlantik.cz

Čtvrtek 12.11.

Klub Atlantik, Čs. legií 7

 

18.00 Queer OVA Art + slavnostní zahájení
Minikino, Kostelní 3

 

20.00 Snídaně se Scotem / Breakfast with Scot
Restaurant a klub Osma, Denisova 2

 

21.45

After party

Pátek 13.11.

Klub Atlantik, Čs. legií 7

 

18.00 Chlapský faktor / Butch Factor (vstupné 60 Kč)

 

20.00 Nový svět / Le Nouveau Monde (vstupné 60 Kč)
Bar Ikarus, Nádražní 34

 

21.45 Mezipatra party

Sobota 14.11.

Klub Atlantik, Čs.legií 7

 

16.00 Svazující slova / L'Ordre des Mots (vstupné 60 Kč)

 

17.30 Noční můry mužů (blok krátkých filmů) (vstupné 60 Kč)

 

19.45 Tajemství / Ha-Sodot (vstupné 60 Kč)
Bar Ikarus, Nádražní 34
Restaurant a klub Osma, Denisova 2
Stará Fiesta, tř. 28. října 59
Nová Fiesta, Poděbradova 16 (vstup z Holarovy ul.)

 

22.00 Queer Ostrava Night (party)

.

Regionálním organizátorem je Pastiche Filmz - více informací: www.pastichefilmz.org

Pondělí 16.11.

Bar Diva

 

20.00
Queer Party + Queer as FAMU - projekce krátkých filmů (vstupné 20 Kč)

Úterý 17.11.

Filmový sál UC UP Konvikt, Univerzitní 3, 3. patro

 

10.00
Začátek konference „Diskriminace sexuálních menšin“

 

17.30
Veřejná debata na téma „Diskriminace sexuálních menšin“

 


20.00
Svazující slova / L'Ordre des Mots (vstupné 60 Kč)
Umělecké centrum UP Konvikt

 

17.00 Homosexualita a umění - vernisáž výstavy

 

Středa 18.11.

Filmový sál UC UP Konvikt, Univerzitní 3, 3. patro

 

20.00 Milk / Milk (vstupné 60 Kč)

Čtvrtek 19.11.

Filmový sál UC UP Konvikt, Univerzitní 3, 3. patro

 

19.00 Chlapský faktor / Butch Factor (vstupné 60 Kč)

 

21.00 Tajemství / Ha-Sodot (Vstupné 60 Kč)

.

Regionálním organizátorem je Terra Madoda, o.s. - více informací: www.divadlo29.cz

Divadlo 29, Svaté Anežky České 29

 

19.00 Queer as FAMU (blok krátkých filmů)

.

Regionálním organizátorem je Jihočeská Lambda

Jednotné vstupné: 40 Kč

Středa 2.12.

Divadlo SUD, Hroznova ul. 8

 

19.00 Chlapský faktor / Butch Factor

Středa 9.12.

Divadlo SUD, Hroznova ul. 8

 

19.00 Nový svět / Le Nouveau Monde

Středa 16.12.

Divadlo SUD, Hroznova ul. 8

 

19.00 Tajemství / Ha-Sodot
FaLang translation system by Faboba

Legenda

 

lesbické filmy

 

gay filmy

 

smíšené / jiné filmy

 

doprovodné akce

Znělka 2011

Mezipatra 2012

  • Praha: 8.-14. 11. 2012
    kina Lucerna // Světozor
  • Brno: 16.-22. 11. 2012
    kina Art // KRYT(ISŠA) // Multikulturni centrum STADEC

Ocenění 2011