Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - PŘIDEJTE SE: kondomy pro papeže!

logo Mezipater

10. queer filmový festival Mezipatra 2009

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

PŘIDEJTE SE: kondomy pro papeže!

popedevil_shortPojďte s námi protestovat proti papežovu genocidnímu zákazu kondomů v Africe. V pondělí 28.9. se scházíme na Václavském náměstí u koně. Start v 16 hod!

Papež Benedict XVI řekl, že "kondomy nejsou řešením epidemie AIDS v Africe", naopak mohou jen přispět k eskalaci problému. Tímto konstatováním započal v březnu tohoto roku svou cestu po africkém kontinentu, kde žije s HIV na 23 milionů lidí, což čítá přes 70 % všech dospělých a 80 % dětí celosvětově nakažených virem HIV.

Katolická církev dlouhodobě prohlašuje, že sexuální abstinence před manželstvím a následná věrnost, nikoliv kondomy, jsou prevencí HIV/AIDS. Jak tato teorie funguje v praxi? Nijak zvlášť: nejvíce afrických žen se nakazí HIV se svým prvním sexuálním partnerem − manželem.

Papežovy postoje jasně ukazují, že je pro něj důležitější dogma, než životy žen, mužů a dětí v Africe. Svými vyjádřeními šíří bludy, namísto aby pomáhal zastavit šíření epidemie HIV/AIDS, a následkem toho umírají další lidé.

U příležitosti jeho návštěvy v ČR se shromáždíme, abychom jasně vyjádřili/y nesouhlas s papežovou genocidní politikou. Přijďte nás podpořit a nafoukněte spolu s námi kondomy pro papeže.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2009

Mezipatra 2009

  • Diváci: 12 500
  • Projekce: 89
  • Doprovodné akce: 24
  • Filmy: 100
  • Web: 50 500 návštěv
  • Ozvěny: Ostrava, Olomouc, Pardubice, Č.Budějovice

Ocenění 2009