Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Sonety temné lásky

logo Mezipater

Mezipatra 2004

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Sonety temné lásky

divadlosonety2.jpg


Farma v jeskyni – Divadelní studio Praha

Koncept, scénář, režie: Viliam Dočolomanský
Účinkují: Matej Matejka, Emil Píš, Gabriela Pyšná, Hana Vavradzinová, Róbert Nižník, Maja Jawor, Eliška Vavříková, Miriam Bayle, Dan Gája nebo Radan Papežík

 

 

sonety1.jpgInscenace nahlíží na proměny světa a doby v čase jednoho lidského života spektrem básnického vidění a filozofického východiska duende. Obrazy intimního světa básníka probíhají ve vzpomínkách a tušeních příštího. Od nejranějších vzpomínek na orání země, jak si to Lorca pamatoval z verandy arabsky pojmenované rodinné farmy Daimuz (Farma v jeskyni) až po předtuchu svého zavraždění v občanské válce. Svět a doba kolem Lorcy se proměňuje paralelně s rostoucí touhou po lásce, která se sebou přináší dusivou a zakázanou sexualitu, bolest, frustraci, vzdor a taky poznání.

Melancholická a vášnivá inscenace, ve které zazní kromě jiného verše z poslední básnické sbírky FGL Sonety temné lásky, nemá ambice vysvětlovat fakty. Mluví ve fyzickém jazyku, vycházejícím z umění toreadoruu, rytmuu bullerias a cikánských písní cante jondo.


www.infarma.info


Praha: neděle 14. 11. a pondělí 15. 11. - 20:00 - NoD ROXY, Dlouhá 33

 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2004

Ocenění 2004

Mezipatra 2004

  • Diváci: 8 000
  • Projekce: 63
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 67
  • Ozvěny: Hradec Králové