Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Jana Štěpánová: naHLAS a poTICHU

logo Mezipater

Mezipatra 2004

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Jana Štěpánová: naHLAS a poTICHU

výstava fotografiístepanova1.jpg

 

Jana Štěpánová: naHLAS a poTICHU - feminismus v Čechách

 

 

 

 

Soubor 12 velkoformátových barevných snímků představuje cyklus subjektivně pojatých portrétů na téma feminismus v Čechách. Spojuje v sobě autorský pohled na různorodé osobnosti českého feminismu a zároveň reflektuje společensky rozšířenou prezentaci a vnímání feminismu jako „ženský problém“ a jednolitý myšlenkový proud.

stepanova-fem1.jpg Ženské (anonymní) tváře nasnímané klasickou technikou tvoří projekční plátno pro počítačem implantovaná ústa osobností českého feminismu, které spolu s vlastními citáty vytvářejí dojem konkrétních hlasů vystupujících z obrazů.

Jana Štěpánová v r. 2003 úspěšně zakončila studium na ITF Slezské univerzity v Opavě a pokračuje ve studiu na Katedře fotografie UJEP Ústí nad Labem. Vystavuje od r. 99. Spoluzaložila sdružení 400/27 (2001) a obdržela cenu FUJI za cyklus portrétů Susan Sontag v rámci Festivalu spisovatelů (2001). V současné době pracuje externě pro Českou televizi na publicistickém měsíčníku LeGaTo, živí se grafickým designem.

 

Praha: 8.-30. 11. - Kino Aero, Biskupcova 31

 

 

 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2004

Ocenění 2004

Mezipatra 2004

  • Diváci: 8 000
  • Projekce: 63
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 67
  • Ozvěny: Hradec Králové