Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Piráti z Karibiku – Prokletí Černé Perly

logo Mezipater

Mezipatra 2004

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Piráti z Karibiku – Prokletí Černé Perly

pirati_z_karibiku.jpgPiráti z Karibiku – Prokletí Černé Perly / Pirates of the Carribean: The Curse of the Black Pearl
USA 2003
anglicky s českými titulky - délka 140 minut, 35 mm

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio
Režie: Gore Verbinski
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Klaus Badelt
Střih: Stephen Rivkin, Arthur Schmidt, Craig Wood
Hrají: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jonathan Pryce a další

Příběh se odehrává ve vodách Karibiku, kde se kapitán Barbossa zmocní lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth. Její ctitel Will Turner se spolu s pirátským kapitánem Jackem Sparrowem vydává na odvážnou výpravu za záchranou dívky a ukradené Černé perly… Snímek ctí zásady klasického dobrodružného pirátského příběhu, který doplňuje nevtíravým humorem a nadsázkou. Je tu přítomen padouch Barbossa, kráska v nesnázích, odvážný mladý hrdina i svérázný pirát, a ti všichni se účastní četných šermířských soubojů a námořních bitev. Piráti zaujmou také velkolepou výpravou, kostýmy a triky na špičkové úrovni. Největší pozornost však na sebe strhává postava kapitána Jacka Sparrowa a zatlačuje do pozadí ústřední zamilovanou dvojici. Zejména díky vynikajícímu hereckému výkonu Johnnyho Deppa je kapitán nepřehlédnutelný, hýří šarmem a vtipem a okouzluje každým svým pohybem, slovem či gestem. Za svůj výkon byl Johnny Depp letos nominován na Oscara a získal cenu MTV.


The story takes place in the Carribean, where captain Barbossa takes over the Black Pearl, a ship, and launches an attack on Port Royal, kidnapping the governer‘s beautiful daughter. The daughter‘s admirer sets on a brave journey to save the young woman and the Black Pearl. Following the conventions of classic adventure/pirate story, the film adds wise humour and perspective. The costumes and tricks are technically superb. The captain, thanks to admirable acting by John Depp, nominated for Oscar and winning the MTV prize, stands out as a character.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2004

Ocenění 2004

Mezipatra 2004

  • Diváci: 8 000
  • Projekce: 63
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 67
  • Ozvěny: Hradec Králové