Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Party Monster

logo Mezipater

Mezipatra 2004

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Party Monster

party_monster.jpgParty Monster / Party Monster
USA/Holandsko 2002
anglicky s českými titulky - délka 99 minut, 35 mm

Scénář a režie: Fenton Bailey, Randy Barbato
Kamera: Teodoro Maniaci
Hudba: Jimmy Harry
Střih: Jeremy Simmons
Hrají: Macaulay Culkin, Seth Green, Chloë Sevigny, Marilyn Manson, Natasha Lyonne a další


Film amerických dokumentaristů Baileyho a Barbata vznikl podle biograficky laděné knihy „Disco Bloodbath“, jejímž autorem je James St. James, jeden z hlavních aktérů příběhu. Party Monster nás zavádí do New Yorku na přelomu 80. a 90. let, kam přijíždí z venkova Michael Alig a brzy zapadne do skupiny homosexuálně orientovaných „disco kids“, kteří se zajímají jen o drogy a taneční kluby. Michael se prosadí jako organizátor obrovských parties, které ve filmu zaujmou zejména širokou fantazií a bizarností předváděných kostýmů. Příběh zaznamenává zejména divoké večírky v klubech nebo v bytech protagonistů, ale v závěru nabízí i odvrácenou stranu této zdánlivě nekonečné zábavy ve formě drogové závislosti, zoufalství a vraždy. Do hlavní role této naturalisticky pojaté výpovědi o životním stylu jedné generace byl překvapivě obsazen Macaulay Culkin, který se na plátnech kin objevil po devítileté odmlce. Film byl nominován na Velkou cenu poroty na filmovém festivalu v Sundance 2003.


The film of US documentarists based on a partial biography “Disco Bloodbath“ by James St. James, one of the plot‘s main characters. It is New York of the end of 1980s to which Michael comes from a small town and quickly integrates into a group of gay “disco kids”, into drugs and dance clubs. He makes it as an organiser of giant home parties or wild club nights. The film does not shy away from showing the other side of such seemingly endless fun -- drug addiction, despair and suicide. The appearance of Macaulay Culkin is rather unexpected. The film was nominated for the Big Prize at Sundance 2003.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2004

Ocenění 2004

Mezipatra 2004

  • Diváci: 8 000
  • Projekce: 63
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 67
  • Ozvěny: Hradec Králové