Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Supper Man

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Supper Man

supper_man.jpgSupper Man / Supper Man
Slovenská republika 2004
slovensky s anglickými titulky, 50 minut, DVD

Scénář: Albert Vlk
Režie: Albert Vlk
Hrají: Emil Píš, Zdena Studenková, Štefan Kožka, Karol Čálik, Robo Roth a další

 

Film se odehrává v Bratislavě a soustřeďuje se na mladého Rolanda, který prožívá své coming out. Svým rodičům se svěří v té nejnevhodnější chvíli, jakou je jen možné najít, a to na svatbě. Celý film pojednává o nekompromisnosti a netolerantnosti Rolandových rodičů, kteří jeho homosexualitu nedovedou přijmout. Roland je zmatený a sám, prožívá svůj první milostný románek. Na konec je hospitalizován v sanatoriu, kde tvrdí, že dovedou homosexuály vyléčit. Samozřejmě se to nepovede a Roland se vrací domů stále jako gay.

Zdařilá je především část filmu odehrávající se v sanatoriu, a to i díky hereckým výkonům Roba Rotha jako „nevyléčitelného“ homosexuála Juraje a Karola Čálika jako doktora Herschfelda. Rolandovu matku hraje známá slovenská herečka Zdena Studenková.


The film takes place in present-day Bratislava and focuses on the teenager Roland, just going through his coming out. Supper Man shows the narrow-mindedness and rigidness of his parents who are not able to accept their son’s homosexuality. Roland is confused and lonely and when he finally finds somebody, he runs away. In the end, he is put into a sanatorium where, his parents hope, he can be “cured”. Of course this will not happen and Roland returns home. Being still gay.


  • Adoptivním rodičem brněnské projekce filmu Supper Man je Radovan Válek. Děkujeme.
  • Film bude uveden na festivalu Mezipatra 2006 jako vítězný snímek loňského ročníku, a to společně s filmy Den a Růžový partner.

 

Art, 8. 11., 18:00
Světozor, velký sál, 18. 11., 22:00

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005