Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Holky mimo normy

logo Mezipater

Mezipatra 2006

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Holky mimo normy

Girls Outside of Norms
DVD

Blok krátkých filmů s převážně lesbickou a transgender tématikou.

Der Kleine Blonde und Sein Roter Koffer
 

Česká republika 2005
anglicky a německy s českými titulky, 5,5 minuty

Režie: Mark Ther

Dvě ženy sedí na posteli a vzpomínají na společnou cestu vlakem: Naproti nim seděl blonďatý kluk a po celou dobu jízdy držel velký červený kufr. Záblesky pohledu na tohoto kluka se mísí se scénami ze vzpomínek dívek, namluvenými německy a anglicky. Velmi jednoduchý, ale silný film.


 

Za každou cenu

Whatever It Takes
Izrael 2004
hebrejsky s českými titulky, 18 minut

Režie: Adi Halfin

Jedna z hlavních postav, Maya, odmítá přijmout fakt, že její vztah s Tamar je již minulostí a dělá vše pro to, aby se k ní Tamar vrátila. Tamar je navíc odhodlaná odjet do Londýna, což Mayu děsí, protože tuší, že tak Tamar ztratí navždy. Film plný hořkosti, odmítnutí a touhy.


 

Plný rozkrok

Hung
USA 2005
anglicky s českými titulky, 13 minut

Režie: Guinevere Turner

Co by lesby dělaly, kdyby měly penis? Pět lesbických kamarádek díky kouzelnému elixíru zažívají čtyřiadvacetihodinové dobrodružství se svým novým ‘přírůstkem’. S tím se velmi rychle skamarádí a zoufale se začnou snažit někoho ulovit. Tento úkol se však ukáže být těžší, než se původně zdálo.


 

Dívka čistí dřez

Girl Cleans Sink
Kanada 2004
anglicky s českými titulky, 10 minut

Režie:  Sook-Yin Lee

Hrdinka tohoto snímku je deprimovaná a se zbraní v ruce přemýšlí o sebevraždě. Naštěstí si všimne skvrny na svých šatech. Během lehce trapného a zároveň soucitného rozhovoru s mladým mužem v prádelně začíná o svém činu pochybovat. 


 

Burger und Ther

Burger und Ther
USA 2004
anglicky s českými titulky, 3,5 minuty

Režie: Mark Ther

Kdo je Burger? A kdo je Ther? Oba dva jsou umělci, kteří vás svým dílem vtáhnou do svého světa retro pop-kultury. Jde o krátký film, natočený nadějným umělcem Therem, osobností českého videoartu, a jeho dánským kolegou Burgerem.


 

Bikini

Bikini
Švédsko 2004
anglicky s českými titulky, 6 minut

Režie: Lasse Persson

Tento žoviální kreslený muzikál je zasazen do 60. let a vypráví o mladém muži, který se bojí vyjít z převlékárny na pláži. I když má na sobě puntíkované žluté bikini, které z něj dělají krásnou slečnu a potažmo hvězdu písně “Itsy Bitsy Teenie Weenie Yellow Polka Dot Bikini“, má obavy, jestli ho okolí takto přijme.


 

My Pleasure

Česká republika 2003/04
anglicky s českými titulky,10,5 minut

Režie: Silvia Málová, Mark Ther

V noci se na recepci luxusního hotelu setká Madonna s Marií Callas, která Madonně pomůže z tíživé situace. Tento vtipný krátký film, ve kterém se objevují flashbacky z filmu S Madonnou v posteli, vypráví o tom, co se té noci v hotelu událo.


 

Mimořádná nabídka

Offerte Speciali / Today’s Specials
Itálie 2005
italsky s českými titulky, 7 minut

Režie: Gianni Gatti

Letní slevy v supermarketu lákají davy zákazníků. Mezi nimi je i tichý a nesmělý transsexuál, který mezi regály s ovocem zažije něco, co překoná jeho nejdivočejší představy.

 

Art, malý sál 28.10. 18:30
Art, malý sál 31.10. 20:30
Světozor, malý sál 8.11. 22:30
Světozor, malý sál 12.11. 18:00

 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2006

Mezipatra 2006

  • Diváci: 10 500
  • Projekce: 85
  • Doprovodné akce: 26
  • Filmy: 70
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2006