Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Gay sex v 70. letech

logo Mezipater

Mezipatra 2006

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Gay sex v 70. letech

gay-sex-v-70-letech-tombianchi5_tn.jpgGay Sex in the 70s
USA 2005
anglicky s českými titulky, 67 minut, DVD

Scénář: Joseph F. Lovett
Režie: Joseph F. Lovett
Hrají: Bob Alvarez, Alvin Baltrop, Borton Benes

 

Vydejte se s námi do New Yorku sedmdesátých let, od začátků gay hnutí, od povstání Stonewall až do objevení AIDS. Vydejte se s námi do doby, kdy sex a anonymita ještě nebyly nebezpečné, ale také do doby, kdy se za užívání si začalo tvrdě platit.
 
Dokumentární film Gay sex v sedmdesátých letech je montáž rozhovorů s muži, kteří tuhle dobu v New Yorku zažili, doprovázená autentickým filmovým a fotografickým materiálem. Postavy vyprávějí o místech, kde všude se chodilo tancovat nebo mít sex, nebo oboje (The Saint, Kovadlina, mola a přístavní hráze), a o svých vztazích a pocitech, což diváka vtahuje ještě víc do atmosféry zlatých let sedmdesátých. Režisér a producent filmu Joseph F. Lovett tak v divákovi nejenom vyvolává pocit autenticity, ale také mu umožňuje se vcítit do životů postav a porozumět jim. Gay sex v sedmdesátých letech je film o ztrátě nevinnosti, ale taky o procitnutí gay hnutí, o době, kdy si homosexuálové uvědomili svou sílu.  


THX: Wolfe
 
Art, velký sál 3.11. 22:00
Světozor, velký sál 10.11. 23:45
(opraven čas projekce)  

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2006

Mezipatra 2006

  • Diváci: 10 500
  • Projekce: 85
  • Doprovodné akce: 26
  • Filmy: 70
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2006