Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Studentská porota

logo Mezipater

Mezipatra 2006

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Studentská porota

Studentská porota hodnotí krátké filmy a vybírá nejlepší krátký film festivalu.

 

Anna Batistová
 

Je absolventkou oboru Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na FF MU. V současnosti zde působí jako interní doktorandka. Zabývá se především dějinami filmové techniky, věnuje se také filmovému archivnictví. Publikovala v časopisu Iluminace, vytváří seriál o filmové technice na internetovém serveru FilmPub a působí jako recenzentka měsíčníku Home Cinema. V letech 2003–2005 spolupracovala s festivalem Mezipatra jako redaktorka katalogu.

 

Kristýna Ciprová
 

Je studentkou magisterského programu Genderová studia na FHS UK v Praze. Ve svém studiu se zaměřuje na queer studies a reprezentaci této problematiky v médiích. V bakalářské práci se zabývala proměnou mediální prezentace a diskurzu o homosexualitě v České televizi v letech 1990-2005. Její magisterská práce (která je součástí širšího projektu vedeného Věrou Sokolovou) bude prozkoumávat působení převládajícího diskurzu na představy gayů o rodičovství.

 

Samuel Jonatan Nowak
 

Student filmových a medálních studií na Jagelonské univerzitě. Jeho hlavní zájem spočívá v televizní a queer teorii a v postmoderních kulturní studiích. Od roku 2005 pracuje pro Asociaci studentů pro Mediální studia, kde řídil projekt “Gender a reklama”. Jeho výzkum se zaměřuje především na sociální dimenzi audiovizuality. Je také hlavním koordinátorem Kultury pro Toleranci, Gay a lesbického kulturního festivalu Krakov, což je největší LGBT kulturní festival v Polsku.

 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2006

Mezipatra 2006

  • Diváci: 10 500
  • Projekce: 85
  • Doprovodné akce: 26
  • Filmy: 70
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2006