Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Ostrava: Centrální obvod podpoří dětské akce

logo Mezipater

9. český gay a lesbický filmový festival Mezipatra 2008

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Ostrava: Centrální obvod podpoří dětské akce

map, Moravskoslezský deník.cz, 25. 2. 2010

Částka osm set tisíc korun z rozpočtu obvodu Moravská Ostrava a Přívoz letos půjde na realizaci řady projektů, které pro děti, jejich rodiče i širokou veřejnost připravují mateřské a základní školy a také Centrum kultury a vzdělávání.

„Centrum kultury a vzdělávání využije získané finanční prostředky například na vzdělávací a animační programy. K dalším podpořeným projektům patří interaktivní výstava připravovaná na červen s názvem Překvapení v kapalinách či listopadová filmová přehlídka Mezipatra – Queer filmový festival,“ sdělila mluvčí obvodu MOaP Ludmila Kadrnková.

Mateřské a základní školy budou díky účelovým příspěvkům realizovat své projekty týkající se hudebních, výtvarných či sportovních a pohybových aktivit i vzdělávacích činností. „Například mateřská škola Lechowiczova v červnu znovu uspořádá zahradní slavnost pro veřejnost, mateřská škola Poděbradova se zaměří na správné chování dětí v dopravním provozu. Základní škola Gen. Píky pak chce vzbudit zájem o sport u těch dětí, které mu zatím příliš neholdují, a to pomocí projektu s názvem Raději budeme posilovat, než alkoholu holdovat,“ vyjmenovala ještě Kadrnková namátkou některé akce škol a školek.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2008

Mezipatra 2008

  • Diváci: 11 000
  • Projekce: 95
  • Doprovodné akce: 30
  • Filmy: 62
  • Web: 32 500 návštěv
  • Ozvěny: Olomouc, Bratislava, České Budějovice, Český Těšín

Ocenění 2008