Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - TZ: Mezipatra zvou: Buďte hvězdou znělky!

logo Mezipater

11. queer filmový festival Mezipatra 2010

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

TZ: Mezipatra zvou: Buďte hvězdou znělky!

10. 7. v 15 hodin před budovou Karlin Studios propukne festivalový piknik-happening s natáčením znělky pod vedením předního česko-slovenského umělce Radima Labudy.  

Koncept letošní znělky poukazuje na rozmanitost publika queer filmového festivalu Mezipatra. Ve znělce mohou účinkovat lidé nehledě na sexuální nebo genderovou identitu, věk, etnický původ nebo občanství. Způsob, jakým se účastníci a účastnice do happeningu zapojí, bude omezen malým množstvím rekvizit a zbytek bude zcela ponechán na jejich fantazii. „Mottem této hry by mohlo být “Hvězdy jste vy, ” říká autor konceptu Radim Labuda, absolvent AVU a laureát ceny Jindřicha Chalupeckého.

Mezipatra vyzývají své příznivce/příznivkyně, aby na happening přišli/y v oblečení všech barev a stylů. Své kostýmní kreace budou moci na místě doladit za pomoci umělkyně Dariny Alster. Fantazii se meze nekladou a přinést je možné různé další rekvizity, zejména chůdy nebo horolezecké náčiní, neboť na místě bude důležité dostat se co nejvýš…  

Správnou party atmosféru před Karlin studios vytvoří MIKI DISC-JOCKEY. Příznivci a příznivkyně Mezipater si s sebou přinesou vše, co je třeba na pořádný piknik, a pak už se budou bavit a využívat prostor pro vlastní kreativitu až do večerních hodin. Festival Mezipatra uspořádá v průběhu měsíce září před-festivalovou projekci znělky, na níž se účastníci a účastnice happeningu uvidí na filmovém plátně.   

Na umělecké podobě Mezipater 2010 bude kromě Radima Labudy opět pracovat přední český grafik Jan Kolář, který byl za vizuální identitu Mezipater 2009 nominován na cenu Czech Grand Design a Louskáček. Festivalové ceny již tradičně vytvoří designéři Zdeněk Vacek a Daniel Pošta.

 • Datum a čas konání happeningu: 10. 7. 2010 od 15 do 21 hodin
  Adresa: Karlin Studios, Križíkova 34, Praha 8 – Karlín
  https://www.karlinstudios.cz/gallery.htm

 

Kontakt pro média:    
Tereza Hendlová
PR manažerka
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jedenáctý ročník festivalu Mezipatra proběhne od 4. do 9. listopadu v Brně, od 11. do 16. listopadu v Praze a od 16. do 20. listopadu v Ostravě.

www.mezipatra.cz

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2010

Mezipatra 2010

 • Brno: 4.-9. 11. 2010
  kina Art a Scala
 • Praha: 11.-16. 11. 2010
  kina Lucerna a Světozor
 • Diváci: 10 500
 • Projekce: 74
 • Doprovodné akce: 24
 • Filmy: 72
 • Web: 46 000 návštěv
 • Ozvěny: Ostrava, Olomouc, Plzeň, Pardubice

Ocenění 2010