Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - TZ: 11. ročník Mezipater má svou znělku

logo Mezipater

11. queer filmový festival Mezipatra 2010

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

TZ: 11. ročník Mezipater má svou znělku

Praha, 21. 9. 2010: Mezipatra 2010 začnou 4. listopadu v Brně a 11. listopadu v Praze, ale již tento týden bude veřejnosti představena znělka 11. ročníku z dílny Radima Labudy, předního současného česko-slovenského umělce.

Promítání znělky od Radima Labudy, absolventa AVU a laureáta ceny Jindřicha Chalupeckého, proběhne tuto středu 23. 9. od 19 hod. v pražské klubovně 2. PATRO v Dlouhé ulici 37. Labuda zde bude prezentovat nejen znělku, ale i skici, které vznikly během letní party, na kterou Mezipatra přizvala své příznivce a příznivkyně, aby se natáčení zúčastnili/y. Promítací večer pak doplní další práce tohoto queer umělce a o hudební doprovod se postarají djs urxin sisters.

Na umělecké podobě Mezipater 2010 bude kromě Radima Labudy opět pracovat přední český grafik Jan Kolář, který byl za vizuální identitu Mezipater 2009 nominován na cenu Czech Grand Design a Louskáček. Festivalové ceny již tradičně vytvoří designéři Zdeněk Vacek a Daniel Pošta.

Vedle těsné spolupráce s progresivní uměleckou scénou se Mezipatra opět budou věnovat veřejnému dialogu o rozmanitosti sexuálních identit a lidských právech. Jedním z projektů, který je výsledkem snahy o otevření české společnosti queer tematice, je projekt filmových adopcí. Jednotlivci a letos nově i firmy v jeho rámci mohou podpořit Mezipatra a „adoptovat“ filmy tím, že finančně přispějí na jejich promítání. Projekt filmových adopcí má za cíl získání podpory pro největší queer filmový festival ve střední Evropě, a to v kontextu, který stále nepřiznává stejná reprodukční práva gay a lesbickým párům, a jeho důležitost je značná zejména v době, kdy na české politické scéně zaznívají silné projevy otevřené homofobie. Adoptivním filmoví rodiče mohou nejen podpořit jedinečný festival, jemuž se již několikátý rok dostává velmi omezené finanční podpory od českých institucí, ale také vyjádřit své přesvědčení o rovnoprávnosti lidí nehledě na jejich sexuální identitu, na jehož základě festival Mezipatra vznikl. 

Jedenáctý ročník festivalu Mezipatra 11. proběhne od 4. do 9. listopadu v Brně a od 11. do 16. listopadu v Praze. 
www.mezipatra.cz 

Kontakt pro média:

Tereza Hendlová 
PR manažerka, 
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 

 

Finanční podpora:Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Goethe-Institut Praha, Francouzské velvyslanectví, Velvyslanectví Švédska, Velvyslanectví USA


Generální mediální partner: Česká televize   ///   Hlavní mediální partner: Český rozhlas 1 Radiožurnál
Mediální partneři: Metro, A2, Metropolis, Cinepur, Radio 1, Radio Wave, Radio Vltava, Rádio Krokodýl, Free Radio, Nový prostor, Cinema, Colour Planet, PragueOut.cz, Anopress IT, iBoys.cz, Gaynet.cz, Screenet, Fullmoon


Sponzoři: Hard Rock Café, Stavoproges,MKM jazyková škola, LUVR, Restaurace Áčko,  Easytalk

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2010

Mezipatra 2010

 • Brno: 4.-9. 11. 2010
  kina Art a Scala
 • Praha: 11.-16. 11. 2010
  kina Lucerna a Světozor
 • Diváci: 10 500
 • Projekce: 74
 • Doprovodné akce: 24
 • Filmy: 72
 • Web: 46 000 návštěv
 • Ozvěny: Ostrava, Olomouc, Plzeň, Pardubice

Ocenění 2010