Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Adoptujte film!

logo Mezipater

11. queer filmový festival Mezipatra 2010

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Adoptujte film!

Již tradičně můžete podpořit Mezipatra tím, že si uděláte radost a adoptujete si některý z filmů uváděných na Mezipatrech. I přes existenci registrovaného partnerství gay a lesbické páry v ČR stále nemohou adoptovat děti. Adoptujte si tedy alespoň film! Vyberte si z katalogu festivalu film podle svého gusta a přispějte (minimální) částkou 500 Kč na jeho projekci v Brně nebo v Praze.

Prostřednictvím Vaší finanční podpory nám pomůžete nejen s uvedením Vámi vybraného snímku, ale můžete také zapůsobit na společenské mínění a ovlivnit smýšlení lidí okolo Vás. Vždyť právě díky filmům, které otevřeně hovoří o reálném světě gayů, leseb, bisexuálů a translidí mohou lidé lépe pochopit, poznávat a možná i pomoci... Dejte majoritě příležitost porozumět a příště už byste se třeba mohli/-y stát adoptivními rodiči nejen filmovými!

Jak se stát adoptivním rodičem?

 1. Chcete-li podpořit neziskový festival a stát se filmovými rodiči, stačí si vybrat film z festivalového katalogu a poslat minimální částku 500 Kč na účet číslo 153432736/0300 u ČSOB. Uvítáme, pokud se rozhodnete přispět i vyšší částkou. Jako variabilní symbol použijte libovolnou Vámi zvolenou číselnou kombinaci. 

 2. Pak stačí už jen poslat krátký informativní e-mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , kde nám napíšete

 3. Je jen na Vás, zda budete chtít sdělit své jméno nebo třeba jen přezdívku. My pro Vás budeme mít k vyzvednutí nachystány volné vstupenky na Váš film (dle výběru v Brně či Praze) a před samotnou projekcí - budete-li si to přát - zveřejníme jména adoptivních rodičů filmu, abychom Vám tak mohli poděkovat. Nebudete-li chtít, Vaše jména nikde nezveřejníme.

 4. Budete-li si přát, vystavíme Vám také potvrzení o daru, na jehož základě si můžete věnovanou částku odečíst z daňového základu.

Firemní adopce

Filmové adopce nám již tradičně pomáhají nespoléhat se jen na nestabilní veřejné finance. Letos tuto možnost prvně nabízíme i firmám a podnikatelům!

Film, který Vás zaujme, podpoříte finančně a odměnou vám bude poděkování v kinosále (s uvedením jména Vaší firmy) a zde na webových stránkách festivalu u Vašeho filmu. Samozřejmostí jsou 4 vstupenky na Váš film, 4 vstupenky na festivalovou party a doklad o daru pro finanční úřad. Minimální částka Vaší podpory je v tomto případě 5000 Kč.

Adoptivními rodiči jsou:

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2010

Mezipatra 2010

 • Brno: 4.-9. 11. 2010
  kina Art a Scala
 • Praha: 11.-16. 11. 2010
  kina Lucerna a Světozor
 • Diváci: 10 500
 • Projekce: 74
 • Doprovodné akce: 24
 • Filmy: 72
 • Web: 46 000 návštěv
 • Ozvěny: Ostrava, Olomouc, Plzeň, Pardubice

Ocenění 2010