Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMediabox_ck has a deprecated constructor in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php on line 12

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/plugins/system/mediabox_ck/mediabox_ck.php:12) in /home/www/mezipatra.cz/subdomains/old/libraries/src/Input/Cookie.php on line 100
Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Hlavní porota

Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Hlavní porota

logo Mezipater

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Hlavní porota

mezipatra awardsHlavní porota hodnotí soutěžní snímky a uděluje Cenu pro nejlepší celovečerní hraný film.

 

Boyd van Hoeij

Boyd van Hoeij

Boyd van Hoeij je filmový kritik. Svými recenzemi přispívá do amerického časopisu Variety, je filmovým komentátorem queer časopisů Winq (Nizozemsko) a Mate (USA/VB) a pravidelným přispěvatelem do International Film Guide (VB), Filmkrant (Nizozemsko) a indieWIRE (USA). Jeho dílo bylo publikováno v deseti jazycích, včetně estonštiny, rumunštiny a čínštiny. Jeho kniha 10/10, o deseti současných frankofonních belgických režisérech, vyšla v září 2010.

 

Jiřina Šiklová

Jiřina Šiklová

Jiřina Šiklová (1935, Praha) - socioložka a publicistka, od roku 1990 opět přednáší na FFUK, kde spoluzakládala Katedru sociální práce FFUK.  Založila také Centrum  a  knihovnu Gender Studies, angažuje se v neziskových občanských aktivitách Konto Bariéry, Vize 97 a nadacích, např. Nadace rozvoje občanské společnosti, Nadace VIA. Píše zejména o otázkách stáří a postavení žen ve společnosti. Je členkou několika redakčních rad českých i zahraničních odborných časopisů.

 

Tom Kalin

Tom Kalin

Od experimentálních videí k celovečerním filmům - díla oceňovaného a kritiky uznávaného režiséra Toma Kalina byla promítána po celém světě. Jeho filmy a videa jsou ve stálé sbírce v muzeu Whitney, v Centru Georgese Pompidou a v MoMA. Jeho celovečerní debut Swoon byl Britským filmovým institutem zařazen do žebříčku 100 nejlepších amerických nezávislých filmů.  Jako producent se podílel například na snímcích Střelila jsem Andyho Warhola a Malá ryba taky ryba. V roce 2011 získal stipendium Guggenheimovy nadace.

 

Petr Fischer

Petr Fischer

Petr Fischer (1969), vedoucí kulturní redakce České televize, vystudoval filozofii na FF UK, pracoval jako šéfkomentátor LN, politický analytik českého vysílání BBC, vedoucí kulturní rubriky a komentátor HN. S režisérem Radimem Procházkou psal scénář k dokumentárnímu filmu Papírový atentát o tzv. sarajevském atentátu na Václava Klause v roce 1997 a k filmu Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace. Pravidelně publikuje v A2 a HN. Soubor jeho sloupků o filozofii, politice a etice vyšel knižně pod názvem Veřejné osvětlení.

 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2011

Mezipatra 2012

  • Praha: 8.-14. 11. 2012
    kina Lucerna // Světozor
  • Brno: 16.-22. 11. 2012
    kina Art // KRYT(ISŠA) // Multikulturni centrum STADEC

Ocenění 2011