Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Co jsou Mezipatra?

logo Mezipater

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Co jsou Mezipatra?

CO? Kolem stovky špičkových filmů s gay, lesbickými, bisexuálními, trans a queer tématy s mezinárodní soutěží + výstavy, odborné přednášky, workshopy, diskuze a parties + 85 000 hetero i homo diváků a divaček v 10 městech ČR.

CO JE QUEER? Do pojmu queer se vejdou všichni, komu jsou tradiční genderové kategorie těsné bez ohledu na sexuální orientaci nebo pohlavní identitu, se kterou se narodili. Queer osvobozuje od tradičního vnímání sexuálních a genderových identit založených na neměnných kategoriích muž / žena, heterosexuální / homosexuální.

PROČ? Smyslem festivalu je představit co nejširšímu a z hlediska sexuální orientace smíšenému publiku kvalitní díla světové kinematografie. Festival upozorňuje na neoddělitelnost intimního a společenského, jednotlivce a společnosti a nabízí vyvážené zobrazení postav, které jsou v mainstreamové kultuře a médiích obvykle plné stereotypů a klišé.

KDO? Festival Mezipatra pořádá občanské sdružení STUD Brno, které se už sedmnáct let aktivně zabývá LGBT otázkami.

KDE? V Brně, Praze a formou festivalových ozvěny pak v dalších městech, např. Ostravě, Olomouci, Plzni, Pardubicích nebo Českých Budějovicích.

KDY? Každoročně v listopadu. V roce 2011 Brno 2-8/11, Praha 10-16/11.

A JÁ? Mezipatra vítají dobrovolníky a dobrovolnice, adoptivní rodiče filmů, sponzory i členy a členky přípravného týmu.


FaLang translation system by Faboba

Znělka 2011

Mezipatra 2012

  • Praha: 8.-14. 11. 2012
    kina Lucerna // Světozor
  • Brno: 16.-22. 11. 2012
    kina Art // KRYT(ISŠA) // Multikulturni centrum STADEC

Ocenění 2011