Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Thelma & Louise

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Thelma & Louise

Představení Divadla v 7 a půl

Režie: Marek Mojžíšek
Dramaturgie: Katarína Koišová
Obsazení: Světlana Kašpárková, Dana Růžičková, Martin Siničák, Jan Grundman, Sergej Sanža, Lukáš Melník, Bára Milotová

www.7apul.cz

  • Divadlo v 7 a půl - Kabinet múz, Sukova 4, Brno, 10. 11., 19:30


Divadelní inscenace Thelma & Louise vznikla na motivy stejnojmenného kultovního filmu Ridleyho Scotta, podle scénáře Callie Khouri. Tragikomická road movie s jasným feministickým podtextem odhalujícím Ameriku osmdesátých let nás nechává nahlédnout do komplikované ženské duše ve vztahu k mužům a jejich sexistickým, dominantním a manipulativním postojům. Namítneme, že muži takoví vždy nejsou. Bohužel, ti příslušníci "silnějšího" pohlaví, které hlavní hrdinky na své cestě potkávají, jsou právě takoví.

Inscenace Divadla v 7 a půl v režii Marka Mojžíška se nesnaží být feministickým manifestem, ale chce reflektovat postavení ženy ve vztahu k mužům. Pokouší se nám předložit někdy tak neřešitelný problém s vypořádáním se se společností, která i dnes tak nedokonale řeší zásadní otázky spolužití mužů a žen. I dnes je stále v mnoha zemích a v mnoha rodinách žena chápána pouze jako matka a manželka a jakákoliv touha po změně naráží na tvrdou nevůli ze strany mužského světa.

Vlastně nejobecnějším tématem, odhlédneme-li od pohlaví protagonistů, je touha po svobodě. Prvotně nevinná jízda za víkendovým "dobrodružstvím" v horské chatě se mění v boj o život a končí zběsilou honičkou a fatálním rozhodnutím. Je lepší skončit na dně Grand Canyonu, než se nechat chytit a dožít v cele, či zemřít jen o pár měsíců poté na elektrickém křesle.

Sorry, couldn't find any translationPlease support us by using Babylon search engine
FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005