Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Nepředvídaná divadelní hra (improvizace)

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Nepředvídaná divadelní hra (improvizace)

Představení Divadla V Soukolí

 

Divadlo V Soukolí tvoří: Kamila Davidová, Patrik Hronek, Marian Moštík, Denis Dvořák

http://vsoukoli.jinak.cz

  • Divadlo v 7 a půl - Kabinet múz, Sukova 4, Brno, 11. 11., 19:30

V současné době se věnujeme improvizacím jako výslednému divadelnímu tvaru. Při každém představení vytváříme tzv. "nepředvídanou divadelní hru", což znamená, že vytváříme hudbu, prostředí děje, postavy, děj - přímo před diváky. O čem budeme hrát, nikdo z nás před představením netuší ani neví. Neznáme téma, neznáme postavy, neznáme děj, proto hovoříme o "nepředvídané divadelní hře". Na počátku představení se seznamujeme s prostorem. Uvolněním těl dochází k uvolnění myšlenek, což je umocněno hudbou. Akce vychází z pohybu, a ne ze slov. K propojení herců dochází i přes zvuky, ze kterých se poté vyloupnou slova. V této fázi vystoupení je dán základ následnému ději, který dále rozpracováváme. Snažíme se jej rozvíjet k vyvrcholení a smysluplně uzavřít. Důležitou složkou je prostor. Těsně před představením se snažíme v tomto prostoru nalézt předměty, které v ději používáme jako rekvizity. Z čehož plyne, že vystoupení je nejen ovlivněno naším rozpoložením, ale také daným konkrétním prostorem. Nejsme závislí na speciálních divadelních prostorech, hrajeme všude.


Jedinou jistotou je název představení, který si vždy dopředu ujasníme. Může se stát, že pro několik po sobě jdoucích "nepředvídaných divadelních her" použijeme stejný název

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005