Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Moje léto lásky

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Moje léto lásky

moje_leto_lasky.jpgMoje léto lásky / My Summer of Love
Velká Británie 2005
anglicky s českými titulky, 86 minut, 35 mm

Scénář: Helen Cross, Pawel Pawlikowski
Režie: Pawel Pawlikovski
Hrají: Natalie Press, Emily Blunt, Paddy Considine, Dean Andrews, Michelle Byrne a další

 

Příběh Mony a Tamsin. Setkaly se náhodou a během jednoho parného léta se spřátelily. I přesto, že jedna je pravým opakem té druhé a přes veškeré prvotní silné obavy z jejich výrazně rozdílných povah a zázemí, přerostl jejich vztah do vzájemné fascinace a přitažlivosti. Každá očekává hodně od života. Obě doufají v něco velkolepého a jedinečného. Postupně přicházejí na to, že jedna druhé dokáže poskytnout něco ze sebe… Mona touží opustit bratra a začít žít. Její nynější život není zrovna žádná sláva. Prázdné a bezcílné alkoholové orgie s místními zoufalci, občasný sex bez stopy lásky většinou na zadním sedadle auta. V Tamsinině domě najde vše, po čem toužila. Učí se poznávat filozofy, skladatele, pije to nejlepší víno. Spolu se smějí, tancují, líbají se.

Opojná romance dvou žen, jejich vzájemná zničující posedlost, boj za lásku a víru v ní, ve společnosti, pro kterou je to nemožné. Bezprostřední, neobyčejný a tajemný příběh ozvláštňuje půvabné herecké obsazení obou hlavních postav.


Mona has just got hold of a brilliant moped that only cost a tenner. No engine but still dirt-cheap. She lives with her brother, Phil, who used to run a pub before he found God and poured away all the booze. Tamsin is rich, spoilt and trying to live a life of seductive decadence. Mona and Tamsin meet on the moors, above their quiet Yorkshire village and begin an intense, unlikely friendship. As the lives of the three characters converge, a sexually charged struggle between good and evil leads to a dramatic and shocking climax.

 

  • Film je uveden na festivalu Mezipatra 2005 s podporou Intersonic
  • Adoptivním rodičem pražské projekce filmu je Karel Niederle. Děkujeme.

 
Art, 8. 11., 20:00
Světozor, velký sál, 17. 11., 20:00

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005