Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Mango Kiss

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Mango Kiss

mango_kiss.jpgMango Kiss / Mango Kiss
USA 2004
anglicky s českými titulky, 84 minut, DVD

Scénář: Sarah Brown, Sascha Rice
Režie: Sascha Rice
Hrají: Daniele Ferraro, Michelle Wolff, Sally Kirkland, Dru Mouser, Tina Marie Murray, Shannon Rossiter a další 

 

Klasický zamilovaný příběh s lehce bizarními prvky a řadou rázovitých postaviček. Dvě dívky ze San Franciska, sladká kráska Sassafras a drsná Lou, postupně procházejí čtyřmi fázemi vztahu. Bezstarostné přátelství přechází v zamilovanost a později v lásku. Sassafras a Lou si najmou společný byt a následně si rozdělují role ve vztahu. „Malá holčička“ (Sassafras) a „zbožňovaný tatínek“ (Lou) tak mohou hrát své zábavné, někdy trochu naivní, hry. Avšak nic není dokonalé, a tak se pevné rozdělení na dominantní a pasivní prvek vztahu začne zamotávat a následně bortit. Je východiskem osobní vzpoura? Je ještě vůbec možné vybřednout ze začarovaného kruhu, v němž krom Sassafras a Lou náhle figurují i další osoby?

Zábavnou a hravou formou snímek poukazuje na důležitost tolerance v partnerských vztazích a také na nezanedbatelnou roli rodičů v životě již odrostlých dětí, již reprezentuje Sally Kirkland (JFK, Edtv) v úloze bohémské matky Sassafras.


Mango Kiss is a classic love story with some bizarre elements. The easy friendship of sweet Sassafras and rough Lou merges into love. The girls divide their roles in the relationship, so that the “little girl” (Sassafras) and the “adored daddy” (Lou) can play their games. However, the consistent role division starts to involve and then to disintegrate. Is a personal rebellion the way out? Is it possible to get out of the vicious circle? In a funny and playful way, the picture points out the essential role of tolerance in relationships and the vital role of parents in the lives of their grown up children.


Art, 5. 11., 19:30
Světozor, velký sál, 17. 11., 22:00
 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005