Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Mambo Italiano

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Mambo Italiano

mambo_italiano_1.jpgMambo Italiano / Mambo Italiano
USA/Kanada 2003
anglicky s českými titulky - délka 88 minut, 35 mm

Scénář: Steve Gallucio, Émile Gaudreault
Režie: Émile Gaudreault
Kamera: Serge Ladouceur
Hudba: FM Le Sieur
Střih: Richard Comeau
Hrají: Luke Kirby, Paul Sorvino, Ginette Reno, Stéphanie Vacchio, Claudia Ferri a další 

 

Film vznikl podle divadelní hry Steva Gallucia, který je spolu s Émilem Gaudreaultem, úspěšným autorem sitcomů a režisérem snímku, také autorem scénáře. Mambo Italiano se řadí svým stylem ke komedii Moje tlustá řecká svatba, která byla u nás nedávno uvedena. Příběh pojednává o Angelovi, synovi italských emigrantů, kteří se v padesátých letech usadili v Kanadě. Mladík na prahu dospělosti usiluje o kariéru scenáristy, zejména však řeší problémy se svou sexuální orientací. Konflikt je na světě, když se odstěhuje od rodičů, což je samo o sobě pro svobodného Itala nepřípustné, a navíc vyjde najevo jeho homosexuální vztah se spolubydlícím, přítelem z dětství Ninem. Obě italské rodiny dělají všechno pro to, aby své syny vrátili zpět do rodinného kruhu. mambo_italiano_2.jpgMambo Italiano převyšuje běžné konverzační komedie životnějším pohledem na skutečnost, v roli Angelova otce vynikl úspěšný herec a zpěvák Paul Sorvino (např. Scorseseho Mafiáni).


The film was made afer a play by Steve Gallucio, who is the film‘s co- screenwriter, together with Emile Gaudreault, a well known sitcom writer. Mambo Italiano is close in genre to My Fat Greek Wedding. The story follows Angel, the son of italian immigrants to Canada, who strives to become a screenwriter and to come to terms with his sexual preference. The story escalates when Angel moves out of his parent‘s house, an unspeakable thing for an unmarried Italian, and when the secret of his intimate relationship with his roommate is let out of the bag.

 

  • Film je uveden na festivalu Mezipatra 2004 a jako vítězný divácký film také na festivalu Mezipatra 2005 s podporou


Art, 4. 11., 17:30
Světozor, velký sál, 14. 11., 17:30

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005