Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Jako bratr

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Jako bratr

jako_bratr.jpgJako bratr / Comme un frere / Like a brother
Francie 2005, francouzsky s českými titulky, 55 minut, DVD

Scénář: Cyril Legann
Režie: Bernard Alapetite, Cyril Legann
Hrají: Benoit Deliere, Johnny Amaro, Thibault Boucaux, Adeline Ishiomin, Amandine Maugy a další

  • Film bude uveden společně s krátkometrážním Jednoho krásného dne, kadeřník... 

Mladík Sébastien přijíždí z malého města Le Boule do anonymní Paříže. Začne si říkat Zack a spolu se jménem změní i celý svůj dosavadní život. Dříve plachý a uzavřený teenager pomalu získává sebevědomí a dospívá. V Paříži potkává Bruna, svoji novou lásku a opravdu pro něj začíná nový život. Přesto je Zack nucen vracet se do minulosti k událostem, které se odehrály v Le Boule a dosud nejsou dořešeny. Především je třeba osvětlit, co se stalo mezi (tehdy ještě) Sábastienem a jeho nejlepším přítelem Romainem. Křehký, eroticky laděný snímek se dotýká hned několika oblastí mladého lidského života. Zabývá se problémy dospívající mládeže, prvními starostmi s láskou, vztahy s vrstevníky i s vlastní rodinou. Nastoluje také téma odcizení se domovu a původnímu životu i blízkým lidem a jeho následného překonání, které může vést až k nalezení sebe sama. Vyzdvihuje hodnotu pravého přátelství a poukazuje na důležitost tolerance především k těm, které máme rádi.

Young Sebastien, who comes from Le Boule, arrives in Paris. Together with his name (his new name is Zack) he changes his whole life. Formerly shy and reserved teenager slowly gains self-conscience and ripens. He meets Bruno who becomes his new love and a new life starts. However, Zack has to go back to the events that happened in Le Boule and resolve them. A tender, erotically tuned picture focuses on the problems of adolescents, stresses the value of real friendship and points out the importance of tolerance.

  • Adoptivními rodiči brněnské projekce filmu jsou P3 - Petr Matoušek a Petr Sabadáš. Děkujeme.
  • Adoptivními rodiči pražské projekce filmu jsou členové vysokoškolského g/l spolku GaLes, Karel Niederle, Remi Diligent. Děkujeme.
FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005