Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Gendernauti - Putování po gendrových identitách

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Gendernauti - Putování po gendrových identitách

gendernauti.jpgGendernauti – Putování po gendrových identitách / Gendernauts – A Journey Through Shifting Identities
Německo 1999
anglicky s českými titulky, 86 minut, DVD

Scénář a režie: Monika Treut
Hrají: Sandy Stone, Texas Tomboy, Susan Stryker, Max Valerio, Jordy Jones, Stafford, Tornado, Hida Viloria a Annie Sprinkle 

 

Film Gendernauti se zabývá fenoménem gendrové fluidity na konci milénia v Kalifornii. Je to film o kyborzích, lidech, kteří mění svá těla a mysl novými technologiemi a chemií. Snímek se zaměřuje na biologické ženy, které používají mužský hormon testosteron. Seznámíme se s předními postavami sanfranciského hnutí: Maxem Wolfem Valeriem, který nám bude číst ze své knihy, Maxem, Mužem, a Jordy Jonesem, který se věnuje umění internetu. Dále se můžete setkat s postavou Texas Tomboye a videoartem, které vytváří, Staffordem, jenž hledá nové obchodní možnosti a společně s Jordy Jonesem vede přední gendrovou „nálevnu“, klub „Přísně tajné“. Dále se setkáme s Hildou, která spokojeně obývá prostor mezi mužskou a ženskou identitou, a dvěma mimořádnými ženami, jež podporují transgendrové jedince. Jednou z nich je sexuální bohyně Annie Sprinkle a druhou je bývalá Staffordova milenka a samozvaná matka Texas Tombole, bývalá modelka Tornádo.


Gendernauts explores phenomena of gender fluidity at the end of the millennium in California. It is a film about cyborgs, people who alter their bodies and minds with new technologies and chemistry, with an emphasis on biological women who use the male sexual hormone testosterone. We get to know Max Wolf Valerio, Max, A Man; Jordy Jones; Texas Tomboy; Stafford, who together with Jordy Jones, organizes “Club Confidential,“ the world's leading gender bender event. We meet Hida, an intersexed woman, and two extraordinary biological women who support transgender people: sex goddess Annie Sprinkle and ex-model Tornado, who was Stafford's lover and is the self-proclaimed mother of Texas Tomboy.

 

  • Film je na festivalu Mezipatra 2005 uveden s podporou Goethe Institut


Art, 12. 11., 15:30
Světozor, malý sál, 14. 11., 21:30

 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005