Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Milenky, matky a jiné lesby

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Milenky, matky a jiné lesby

svadba_a_denni_sneni.jpgblok krátkých lesbických filmů

  • Come On Baby / Come On Baby, Dánsko 2004
  • Chudák holka! / Pôv‘ fille! / Poor girl!, Francie 2003
  • Kovboj z pusty / Puszta Cowboy, Maďarsko 2004
  • Svatba a denní snění / Wedding Daydream, Německo 2004
  • You 2 / You 2, Nizozemí 2001

 

Come On Baby / Come On Baby
Dánsko 2004
[jazyková verze], 24 minut

Režie: Martin Strange-Hansen

Co dělat, když biologické hodiny tikají, ovšem vy žijete v lesbickém vztahu? Výběr otce se tak stává velmi komplikovanou záležitostí, zejména když nejvhodnější muž (= "nejmužnější" piják piva a fanoušek fotbalu) ve vašem okolí je zadaný gay a děti nesnáší. Komedie o lesbismu, otcovství, správných vzorech a matce na telefonu, která je vždy připravena vám pořádně vynadat.

What to do when your biological clock ticks but you live in a lesbian relationship? The choice of father becomes a complicated issusue, especially when the most suitable man (= the most "masculine" beer-drinker and football fan) around you is not single, is gay and hates kids. Comedy about lesbianism, fatherhood, proper role models and a mother on the phone always ready to give you a good scolding.

 

Chudák holka! / Pôv‘ fille! / Poor girl!
Francie 2003
francouzsky s českými titulky, 14 minut

Režie: Jean-Luc Baraton a Patrick Maurin

Esther má na krku třicítku a přítele, který nemá absolutně žádné pochopení pro její těhotenství a touhu stát se matkou. Podporu nalezne u homosexuálního spolubydlícího, jehož návrh vychovávat dítě společně se zpočátku zdá být nemyslitelným...

Alone and pregnant, Esther, nearly thirty, turns down the proposal of her flatmate Gontran, in love with her but totally gay, to raise together her baby.

 

Kovboj z pusty / Puszta Cowboy
Maďarsko 2004
maďarsky s českými titulky, 10 minut

Režie: Katrin Kremmler

Krátký film maďarské autorky, jejíž film Růžová fretka jsme uvedli na festivalu Mezipatra 2003. Režisérka se i v tomto dílku s úspěchem vrací ke svým oblíbeným tématům: únos, hra s filmovým žánrem, hledání vlastní identity.

The cowboy’s sweetheart has been kidnapped by an evil Lesbian bandit. Is he man enough to save her?

 

svadba_a_denni_sneni.jpgSvatba a denní snění / Wedding Daydream
Německo 2004
německy s českými titulky, 10 minut

Režie: Ansgar Ahlers

Na co myslí nevěsta a ženich, klečíc před oltářem, chvíli před tím, než své životy spojí navždy? Velmi zábavný film o představách, rozhodnutích na poslední chvíli a nečekaných koncích, jež si jako vedlejší téma vybral příbuzné, kteří se na svatbách vyskytují.

What are bride and groom dreaming about in those moments in front of the altar, in which they are going to change their lives forever?

 

you_2.jpgYou 2 / You 2
Nizozemí 2001
nizozemsky s českými titulky, 25 minut

Režie: Pascale Simons

Sandra pomáhá své matce v kadeřnickém salonu, který má několik pravidelných návštěvnic, a mezi nimi také Sjette, která bezradné Sandře, čerstvě objevující vlastní sexuální orientaci, pomůže najít komunitu žen stejného cítění. Film o toleranci a (nejen partnerských) vztazích mezi ženami.

Sandra helps her mother in a hairdressing parlour that is attended by several regular clients. Sjette, who is one of them, helps hopeless Sandra who is just discovering her own sexual orientation, to find a community of similar women. A film about tolerance and women-identified women.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005