Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Zapomenout na Cheyenne

logo Mezipater

Mezipatra 2006

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Zapomenout na Cheyenne

zapomenout-na-cheyenne-18603177_tn.jpgOublier Cheyenne / Looking for Cheyenne
Francie 2004
francouzsky s českými titulky, 87 minut, 35 mm

Scénář: Cécile Vargaftig, Valérie Minetto
Režie: Valérie Minetto
Hrají: Mila Dekker, Aurélia Petit, Malik Zidi, Laurene Cotę, Guilaine Londez a další.

 

Sonia, učitelka chemie, se před nedávnem rozešla s novinářkou Cheyenne kvůli zásadním rozporům v náhledu na život v moderní společnosti. Zatímco Sonia by ráda žila obyčejným způsobem v harmonickém vztahu, Cheyenne se po vyhození z práce stává nesmiřitelnou odpůrkyní ekonomického molochu, který nás obklopuje, a konzumního způsobu velkoměstského života. Uteče z Paříže kamsi do hor a snaží se zde žít nezávisle na ziskuchtivém systému naší civilizace. Jejich láska však stále trvá a obě musí projít složitým vnitřním bojem, aby k sobě opět dokázaly nalézt cestu.
 
Hledání Cheyenne je citlivý, typický artový film pro náročnějšího diváka postavený na pečlivě propracovaných dialozích, s posmutnělou, ale ne beznadějnou atmosférou. Problematika homosexuality je zde spíše na okraji, více se řeší se obecná rovina partnerského života, složitost slazení své individuality s milovaným protějškem, zodpovědnost k realitě okolního světa. Jak tématem, tak některými formálními prvky (celky industrializované krajiny, technologické ruchy) odkazuje k tvorbě italského velikána Michelangela Antonioniho.


THX: Velvyslanectví Francie
 
Art, velký sál 3.11. 20:00
Světozor, velký sál 8.11. 19:30
  

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2006

Mezipatra 2006

  • Diváci: 10 500
  • Projekce: 85
  • Doprovodné akce: 26
  • Filmy: 70
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2006