Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Supper Man

logo Mezipater

Mezipatra 2006

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Supper Man

supper-man_tn.jpg

Supper Man
Slovenská republika 2004
slovensky s anglickými titulky, 50 minut, DVD.

Scénář: Albert Vlk.
Režie: Albert Vlk.
Hrají: Emil Píš, Zdena Studenková, Štefan Kožka, Karol Čálik, Robo Roth a další.

 

Film se odehrává v Bratislavě a soustřeďuje se na mladého Rolanda, který prožívá své coming out. Svým rodičům se svěří v té nejnevhodnější chvíli, jakou je jen možné najít, a to na svatbě. Celý film pojednává o nekompromisnosti a netolerantnosti Rolandových rodičů, kteří jeho homosexualitu nedovedou přijmout. Roland je zmatený a sám, prožívá svůj první milostný románek. Na konec je hospitalizován v sanatoriu, kde tvrdí, že dovedou homosexuály vyléčit. Samozřejmě se to nepovede a Roland se vrací domů stále jako gay.
Zdařilá je především část filmu odehrávající se v sanatoriu, a to i díky hereckým výkonům Roba Rotha jako „nevyléčitelného“ homosexuála Juraje a Karola Čálika jako doktora Herschfelda. Rolandovu matku hraje známá slovenská herečka Zdena Studenková.

Adoptivním rodičem brněnské projekce filmu Supper Man je Radovan Válek. Děkujeme.

Film bude uveden na festivalu Mezipatra 2006 jako vítězný snímek loňského ročníku, a to společně s filmy Den a Růžový partner.

 


 

Deň / Day
Slovensko 2004
slovensky, 21 minut, DVD

Scénář: Jozef Vlk, Juraj Korec, Andrej Petrovič
Režie: Jozef Vlk
Hrají: Juraj Korec, Andrej Petrovic, Vanda Tureková, Henrieta Mickovicová, Lívia Némethová

Drama obyčejného dne, naplněné nenápadným půvabem, předtuchami a symboly. Tento taneční film je inspirovaný autentickou zkušeností dvou ústředních postav - autohavárií a z ní vyplývajících následků. Protagonisti objevují své vlastní stopy v realitě anebo v snu. Příběh je unáší do labyrintu vztahů a předzvěstí.



Ružový partner / Pink partner
Slovenská republika 2005
slovensky, 24 minut

Režie: Viktor Csudai

Krátkometrážní filmová anekdota o partnerské dvojici mladíků, kteří se nevstřícnost rodičů jednoho z nich snaží řešit nastrčením jeho fingované dívky. Diváka přitáhnou roztomile civilní herecké výkony, zažije momenty citlivé, vtipné i dramatické.



Art, velký sál 28.10. 18:00
Světozor, velký sál 6.11. 17:30

 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2006

Mezipatra 2006

  • Diváci: 10 500
  • Projekce: 85
  • Doprovodné akce: 26
  • Filmy: 70
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2006