Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Parlamentní listy, 3.10. 2012

logo Mezipater

head-2012

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Parlamentní listy, 3.10. 2012

parlamentni listy"Občané vzkazují prezidentovi: Pomoc, trpím klausofobií"

Část občanů, kteří nesouhlasí s výroky prezidenta Klause a jeho spolupracovníků vůči menšinám, se rozhodli, že svůj nesouhlas dají najevo v kalendáři, který hlava státu obdrží. Lidé zde na fotografiích drží nápisy, kterými se občané proti prezidentovi vymezují, např.: Jsem lesba, ale propisky si kupuji.

parlamentni noviny

 

 

 

Parlamentní noviny, 3.10.12

 

Prezident Václav Klaus obdrží kalendář, který odpočítává jeho poslední dny v úřadě. Věnuje mu ho ředitel festivalu Mezipatra Aleš Rumpel. Dílo obsahuje fotografie lidí, kteří nesouhlasí s Klausovými výroky vůči sexuálním menšinám, přičemž byly zkompletovány prostřednictvím sociální sítě Facebook. Informuje o tom server Lidovky.cz.
Jsem lesba, ale propisky si kupuji. Lidé píšou Klausovi

"Pan prezident a jeho spolupracovníci o nás často mluví. Posílají vzkazy našim rodinám, třeba o tom, že jsme devianti. Rozhodli jsme se tedy i my poslat vzkaz panu prezidentovi, co si zase myslíme my, jednotlivci, o kterých často hovoří a kteří nemají takový prostor v médiích jako on," vysvětluje cíl akce její autor Jiří Markvart.

A co se v kalendáři dočteme? "Jsem lesba, ale propisky si kupuji", "Chodit v pátek do gay baru je tradice", nebo "Pomoc, trpím Klausofobií".

 

 

 

FaLang translation system by Faboba