Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Novinky.cz, 3.10. 2012

logo Mezipater

head-2012

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Novinky.cz, 3.10. 2012

novinky.cz"Homosexualita nezpůsobuje globální oteplování, píše se v kalendáři pro Klause"

Prezident Václav Klaus obdržel od ředitele festivalu Mezipatra Aleše Rumpla kalendář s fotografiemi a vzkazy lidí, kteří nesouhlasí s jeho kritickým postojem vůči sexuálním menšinám. Kalendář odpočítává zbývající dny Klause v prezidentském úřadu.

novinky.cz

 

 

 

Novinky.cz, 3.10.12

 

Akce s názvem „Řekni to Klausovi“ vznikla pod hlavičkou festivalu Mezipatra. Lidé měli za úkol zaslat fotografii, na které jsou zachyceni se vzkazem Klausovi, na sociální síť Facebook. Nejlepší z nich pak organizátoři v čele s Rumplem předali ve středu v podatelně prezidentské kanceláře.

Fotografie poslala asi stovka lidí. Objevily se na nich vzkazy jako: "Pane prezidente. Jsem žena a moje dítě bude mít dvě matky", "Jsem lesba, no a co", "Homosexualita nezpůsobuje globální oteplování" či "Žiju s buznama, řiť mám v pořádku".
Pochod Prague Pride

Václava Klause a jeho poradce Petra Hájka si vzali na mušku i účastníci pochodu sexuálních menšin Prague Pride.

Akce vznikla jako reakce na Klausovu kritiku festivalu sexuálních menšin Prague Pride. Loni ve spojení s ním použil pojem "homosexualismus", proti kterému je podle něj třeba bojovat. Prezident byl i odpůrcem uzákonění registrovaného partnerství, které umožňuje svazky homosexuálních párů.

"Pan prezident a jeho spolupracovníci o nás často mluví. Posílají vzkazy našim rodinám, třeba o tom, že jsme devianti. Rozhodli jsme se tedy i my poslat vzkaz panu prezidentovi, co si zase myslíme my, jednotlivci, o kterých často hovoří a kteří nemají takový prostor v médiích jako on," vysvětlil cíl celé akce její autor Jiří Markvart.

FaLang translation system by Faboba